Baterie i umywalki – co warto wiedzieć?

Projekt baterii musi nie tylko podlegać określonej estetyce, ale musi również oferować odpowiednie rozwiązania dla każdej potrzeby, czy to do mycia rąk, mycia włosów, czy napełniania dużych pojemników. Większość serii ma wersje tej samej baterii umywalkowej o różnych wysokościach. W zależności od tego, czy umywalka jest zintegrowana z blatem, czy też jest blatem, o wysokości baterii będzie decydować jej wysokość i głębokość.

Nowoczesne projekty baterii umywalkowej

bateria czarna umywalkowaJest to tylko kwestia zmierzenia i sprawdzenia wymiarów obu elementów tak, aby pasowały. Tradycyjne baterie umywalkowe są przeznaczone do montażu w zlewozmywakach wbudowanych w blat. Najmniejsze idealnie nadają się do toalet toaletowych, ponieważ ich zmniejszone wymiary wymagają maksymalnego wykorzystania przestrzeni. Zlewozmywaki misowe, które są ustawiane na blacie, są oryginalne i bardzo estetyczne. W zależności od głębokości miski dobierana będzie wysokość kranu. Należy również wziąć pod uwagę kształt wylewki, aby strumień padł pośrodku i unikał rozprysków. Bateria to niezbędny element łazienki, ale przy tysiącach wzorów i różnych cenach, jak wybrać ten odpowiedni do swojej łazienki? Ostatnio bardzo modna jest bateria czarna umywalkowa. Jest to stylowy element pasujący do nowoczesnej przestrzeni łazienkowej. Jednak estetyka to jedno a technika to drugie. Jeśli chcemy taką baterię, to aby zapewnić dobry przepływ wody z kranów, ważne jest, aby ciśnienie wody było wystarczające. Powinniśmy sprawdzić przepływ wody, do którego będziemy mieć dostęp zarówno w prysznicach, jak i umywalkach, zanim wybierzemy konkretną baterię.

Montaż baterii powinien być wykonany przez hydraulika. Pamiętajmy, że baterie montowane bezpośrednio na ścianie wymagają znacznie większego ciśnienia wody niż dwie oddzielne baterie montowane bezpośrednio na zlewie. Ważne jest, aby wybrać coś, co współgra z innymi akcesoriami w łazience lub wręcz przeciwnie, tworzy z nimi całkowity kontrast, ale bardzo atrakcyjny. Z doświadczenia można powiedzieć, że nic nie jest taki ciekawe, jak projekt czarnej baterii.