Co myślą pracownicy o body leasingu?

Body leasing to pojęcie, z którym ostatnimi czasy można spotkać się dosyć często. Stanowi ono określenie dla pewnej transakcji, kiedy to jedna firma użycza drugiej swoje zaplecze kadrowe. Jest to korzystne rozwiązanie dla obu stron, ale jak wygląda to z perspektywy samego pracownika? Odpowiedź na to pytanie znajduje się poniżej.

Body leasing z punktu widzenia pracownika

body leasing itKwestie zasadności body leasingu z reguły rozpatruje się w kontekście dwóch, współpracujących ze sobą firm. Rzadko kiedy jednak ktokolwiek zastanawia się nad tym, jak body leasing IT jest odbierany przez pracowników, którzy są oddelegowywani do innych przedsiębiorstw. Otóż jak się okazuje, część z nich jest zadowolona z takiego rozwiązania, natomiast są i tacy, którzy absolutnie tego nie pochwalają. Skupiając się jednak na pierwszej grupie, największą zaletą takiego rozwiązania jest dla niej różnorodność zleceń, które wykonują. Dzięki temu nie wpadają w rutynę, a co za tym idzie, nie grozi im wypalenie zawodowe. Ponadto, mają możliwość poszerzania swojej grupy kontaktów, a to dlatego, że pracując w biurze firmy, do której zostali oddelegowani, poznają wiele nowych osób. Odnosząc się jednak do grupy osób, które nie są zbyt pozytywnie nastawione do body leasingu, przede wszystkim nie podoba się ono tym, którzy cenią sobie stabilizację i nie lubią zmian w swoim życiu. Ponadto, negatywnie do tematu podchodzą ci, którzy stronią od nawiązywania nowych znajomości.

Body leasing nie każdemu pracownikowi przypada do gustu. Nie mniej nie zawsze wyżej wymieniony może zdecydować o tym, czy wyraża zgodę na udział w takiej transakcji, czy też nie. Oczywiście nie wszystkie firmy praktykują tego typu rozwiązania, nie mniej staje się to coraz częstsze zwłaszcza w przedsiębiorstwach działających w branży IT.