Czy da się zmienić typ sylwetki?

Niegdyś się, że aby być w stanie w pełni siebie pokochać należy zaakceptować wszystkie swoje wady i nauczyć się z nimi żyć. Dziś jednak wiemy, że niemalże wszystkie nasze mankamenty możemy zmienić i to nie tylko te dotyczące charakteru, ale również wyglądu. Pierwszą myślą w takiej sytuacji jest oczywiście wizja zabiegów medycyny estetycznej, jednak nie o nich mowa.

Jak zmienić swoją sylwetkę?

metamorfoza kobiecej sylwetkiNa początku warto się zastanowić co tak naprawdę wadzi nam w naszym wyglądzie i dlaczego. Jeżeli przeszkadza nam to, jak wygląda nasza sylwetka tylko i wyłącznie dlatego, że obecnie w modzie jest zupełnie inny typ wówczas tak naprawdę wystarczy poczekać na „swoją kolej”. Przez tyle lat kobiety z większymi udami miały kompleksy na ich punkcie, ponieważ wszędzie widywało się sylwetki kobiet bardzo wysokich i szczupłych, a przecież obecnie to właśnie dziewczyny w typie sylwetki gruszki są uważane za niesamowicie seksowne i kobiece. Jeżeli jednak ten argument do nas nie przemawia i dalej marzy nam się zmiana, to pamiętajmy, że metamorfoza kobiecej sylwetki wcale nie musi oznaczać operacji czy zabiegów medycyny estetycznej. Wystarczą odpowiednio dobrane ubrania do naszej figury, aby podkreślić jej zalety, a zakryć wady, a jeżeli to wciąż za mało, to wtedy możemy zgłosić się do trenera personalnego, którego łatwo znajdziemy w internecie. Tak, za pomocą ćwiczeń możemy w ogromnym stopniu wpłynąć na to, jaki typ ma nasza sylwetka. Możemy wyszczuplić lub powiększyć obwód praktycznie w każdej części naszego ciała modelując je tak, jak sobie wymarzymy.

Ćwiczenia oraz odpowiednio dobrana dieta przez trenerów personalnych nie tylko sprawią, że każdego dnia będziemy o kilka kroków bliżej do osiągnięcia idealnej dla nas sylwetki. Zarówno ruch, jak i zdrowe nawyki żywieniowe mają bardzo spory wpływ i na ciało i na naszą psychikę. Ćwiczenia i odpowiednia dieta wpływają pozytywnie na nasze samopoczucie ponieważ wydzielają hormony szczęścia.