Czym skleić aluminiowe elementy?

Aluminium to bardzo popularny stop, którego używa się w wielu różnych branżach. Czasem konstruuje się z niego całe pojazdy. Jest niezwykle lekki i dość elastyczny. Zdarza się jednak, że trzeba ze sobą połączyć dwa uszkodzone elementy aluminium. Można zrobić to na wiele sposobów, a jednym z nich jest użycie kleju do aluminium.

Czy elementy aluminiowe warto kleić?

polecany klej do aluminium loctiteSklejenie dwóch elementów aluminiowych ma tę przewagę nad ich spawaniem lub lutowaniem, że nie wymaga używania wysokich temperatur. Ucieszą się z tego wszyscy przemysłowcy, którzy w swoich przedsiębiorstwach używają materiałów szkodliwych, które nie mogą znajdować się blisko źródła otwartego ognia. Dzięki zastosowaniu kleju można z powodzeniem połączyć dwa aluminiowe elementy, nie narażając się przy tym na żadne niebezpieczeństwo. Klej można zastosować także tam, gdzie elementów nie da się połączyć za pomocą nitów. Jest to też trwalsze rozwiązanie, które dodatkowo cechuje się wysoką wytrzymałością na dalsze uszkodzenia. Możemy w ten sposób uzyskać o wiele trwalsze połączenie, niż przy użyciu nitów. Substancje aktywne zawarte w kleju mogą połączyć dwa aluminiowe elementy na stałe. Sprzedawca powie nam, jaki polecany klej do aluminium Loctite będzie dla nas najlepszy. Warto zaufać specjalistom oraz osobom, które mają do czynienia z klejami do aluminium na co dzień.

Złączenie dwóch aluminiowych elementów może wydawać się skomplikowane, jednak wcale takie nie jest. Wystarczy nałożyć odpowiednią warstwę kleju i złączyć ze sobą elementy, a następnie odczekać, aż substancje aktywne w kleju zaczną działać i wierzchnie warstwy obu elementów połączą się ze sobą. Wykonanie takiej czynności nie wymaga żadnych dodatkowych kwalifikacji, mogą zajmować się tym nawet pracownicy najniższego szczebla.