Dlaczego folia bopp jest tak powszechna?

 

Wielowarstwowy film o wysokim stopniu przejrzystości i bardzo niskiej odporności na rozciąganie to folia biopolipropylenowa, która ze względu na swoje wyjątkowe właściwości ma coraz większe zastosowanie na rynku opakowań giętkich. Folia może być sprzedawana w rolkach o różnych rozmiarach o różnej grubości oraz jest przeznaczona do produkcji worków.

Gdzie stosuje się folie biopolipropylenowe?

folie boppObszary zastosowań tego materiału są liczne. Folie bopp stosuje się w przemyśle włókienniczym, tytoniowym, spożywczym, do pakowania prezentów, kwiatów i tym podobnych. BOPP, polipropylen o orientacji dwuosiowej, jest folią wykonaną z polipropylenu, który został zorientowany dwuosiowo, co oznacza, że folia została rozciągnięta w dwóch różnych kierunkach. Folia jest zwykle folią wielowarstwową, która najczęściej jest strukturą trójwarstwową. Warstwy są ułożone następująco: jedna gruba warstwa polipropylenu umieszczona pomiędzy dwiema cienkimi warstwami. Folie BOPP stały się bardziej popularne na rynku światowym ze względu na niezwykłe połączenie właściwości takie jak lepsze skurczenie, dobre uszczelnienie, przezroczystość i sztywność. Powszechnie stosowane folie BOPP służą także do izolacja kabli, laminowania druków i wielu innych zastosowań. Laminowania i druk wymaga wyższego poziomu wiedzy technicznej, ponieważ folia BOPP ma naturalnie niską energię powierzchniową, więc powłoki nie przywierają do podłoża. Rozwiązuje się ten problem, tworząc różnorodne opcje obróbki powierzchni, takie jak wyładowania koronowe, plazmowe i nawierzchniowe.

Folie z tworzyw sztucznych są stosowane masowo. Nie jest to dobre dla środowiska, ze względu na to, że są zwykle używane jednokrotnie. Rzadko kiedy trafiają również do ponownego przetwórstwa. Jednak wygoda często przewyższa dbanie o ochronę środowiska.