Dlaczego należy używać taśmę malarską niebieską?

Planując malowanie ścian w domu, wiele osób zapomina od właściwym zabezpieczeniu elementów, gdzie nie można znaleźć się farba. Podczas remontu udręka jest również pył i brud. Najważniejsza jest ochrona podłogi, które najbardziej może ucierpieć podczas malowania ścian. Pod wpływem zachlapania farbą może ulec pęknięciu lub zarysowaniu.

Właściwości taśmy malarskiej niebieskiej 

taśma malarska niebieskaDo ochrony podłogi oraz listew podłogowych przeznaczone są specjalne akcesoria malarskie. Jednym z nich jest taśma malarska niebieska, która zapewni zabezpieczenie podłogi podczas remontu. Taką taśmę można również użyć do stworzenia kolorowych ścian w pomieszczeniu. W sklepach dostępne są farby malarskie w różnych kolorach, przeznaczone są do różnych powierzchni. Taśmy malarskie są odporne na działanie promieni UV. Taką taśmę można z łatwością zdjąć nawet po kilku tygodniach. Idealnie się sprawdzi w przypadku, kiedy farby wymagają długiego schnięcia. Wybierając taśmę, należy zwrócić uwagę na kilka kwestii. Ważnym czynnikiem jest moc kleju. Jeśli wybierze akcesoria słabej jakości, taśma może po krótkim czasie samoczynnie odpaść. Do taśm malarskich stosowany jest klej kauczukowy lub akrylowy. Istotny jest impregnat, który odpowiedzialny jest za nie przeciekania farby. Dobry impregnat w taśmie malarskiej powinien być odporny na działanie rozpuszczalnika i farb. Zanim użyjemy taśmy, wskazane jest zapoznać się z informacji znajdującymi się na opakowaniu. Umieszczone są tam informacje czy produkt należy naklejać na suchą czy mokrą farbę.

Taśmę malarską należy ściągnąć, gdy wyschnie farba. Aby móc skutecznie pozbyć się wiązań taśmy z farbą, najlepiej użyć w tym celu nożyk tapicerski. Taśmy nie należy zrywać w dół, ponieważ może to powodować oderwanie farby. Należy oderwanie taśmę płynnie jednym ruchem.