Dobra folia zabezbieczająca

Transport różnego rodzaju towarów jest podstawą szybkiej wymiany handlowej. Jednak aby towar dotarł do odbiorcy bez szwanku musi być dobrze zabezpieczony. Jedną z bardzo skutecznych metod jest zastosowanie folii stretch chroniącej przed wilgocią, zabrudzeniami, urazami mechanicznym. W przypadku folii czarnej chroni również przed wścibskim wzrokiem.

Skuteczne zabezpieczenie czarnym stretchem

folia stretch czarnaDobre opakowanie towaru przygotowywanego do wysyłki ma zasadnicze znaczenie dla utrzymania go w pierwotnej kondycji podczas transportu. Najchętniej wykorzystywanym materiałem opakowaniowym jest folia stretch czarna, do produkcji której jest wykorzystywany liniowy polietylen o niskiej gęstości określany skrótem LLDPE. Produkcja odbywa się w technologii wylewu szczelinowego. Podstawową cechą tego materiału umożliwiającą doskonale zapakowanie przedmiotów to ogromna rozciągliwość wynosząca w zależności od grubości folii od 100 do 300 %. Kolejna ważna właściwość to przyczepność określana też mianem kleistości umożliwiająca zapakowanie przedmiotów bez konieczności używania innych materiałów klejących. Podstawowym parametrem jakim kierują się klienci przy zakupie folii jest grubość wyrażania w mikronach. Na rynek czarna folia stretch jest dostarczana w rolkach o szerokości najczęściej 50 cm. Dostępne są inne szerokości z tzw. skokiem co 25 cm. Można również czarny stretch spotkać pod postacią tzw. miniwrapów czyli taśm o szerokości 10 centymetrów. W rolnictwie natomiast jest wykorzystywany agrostretch czyli folia o dużej grubości. Folią stretch można pakować towary ręcznie trzymając rolkę w dłoniach lub za pomocą dyspensera. Do mechanicznego pakowania ładunków o dużych gabarytach używa się owijarek z regulacją napięcia folii.

Zastosowanie czarnej folii stretch umożliwia bezpieczne transportowanie i magazynowanie towarów. Oprócz funkcji zabezpieczającej przed urazami mechanicznymi, wilgocią i brudem folia stretch sprawia dzięki przyczepności, że ładunki są stabilne w transporcie. Stosowanie folii stretch usprawnia działania w bardzo wielu dziedzinach życia gospodarczego.