domy z bali pod klucz

Drewniane domy wykonane pod klucz

Drewniane domy są ostatnio coraz bardziej popularne. W Polsce oczywiście by się nie przyjęły, mamy zbyt ciężkie warunki atmosferyczne. Doskonale jednak sprawdzają się na ciepłych wyspach czy w regionach o wyższym ryzyku atmosferycznym. Takie domy drewniane z bali, kojarzą nam się głównie z ciepłymi wyspami.

Domy z bali mnie urzekły

domy z bali pod kluczLudzie w takich domach mają hamaki, wnoszą świeży piasek z plaży i żyją tuż obok natury. Szczerze mówiąc mnie domy z bali wykonane pod klucz od razu urzekły. Gdybym mogła mieć taki w Polsce, na pewno bym w niego zainwestowała. Jednak jest zbyt duże ryzyko zniszczeń, by ludzie decydowali się na taki stały dom. Domy z bali za to mogą być naszą wakacyjną ostoją. Swoją drogą ciekawe czy życie w takim domku na dłuższą metę, nie byłoby uciążliwe. Gdy pomyślę jednak o pięknych plażach, egzotycznych drinkach i tych domkach, od razu ta myśl mi odchodzi. W Polsce też możemy spotkać drewniane domy. Zresztą gdy odwiedzimy skansen to od razu zobaczymy, że niegdyś mieszkano tylko w takich domach. Dziś poddawane są one rekonstrukcjom. Niektóre z nich zachowały się w dość dobrym stanie, inne natomiast wyglądają tragicznie. Drewno nie jest niestety najtrwalszym z materiałów. Psuje się i gnije.

Dużo bardziej opłaca się wybudować dom z cegły i latami cieszyć dachem nad głową. Jeśli jednak kupimy porządny dom drewniany z bali, z pewnością będzie służył nam długie lata. Pięknie by się prezentował jako letni domek, obok murowanego. Warto czasem pomyśleć nieszablonowo i zainwestować w coś niecodziennego.