Drewniany kojec dla psa

Nie wszystkie psiaki czują się w pełni komfortowo w domu. Niektóre z nich znacznie bardziej preferują przebywać na naszym podwórku, co często jest podyktowane charakterystyką rasy lub faktem, że pies jest duży i ma długą sierść, więc chłodne noce nie są mu straszne. W takich momentach inwestujemy najczęściej w budę, choć istnieje znacznie lepsze rozwiązanie.

Świetna drewniana klatka

solidne klatki z drewnaWśród psów rasowych, ale też nie tylko są psiaki, które znacznie lepiej czują się na zewnątrz domu. Mowa tutaj na przykład o Husky, czy Owczarku Podhalańskim bądź Niemieckim. Są to psy, które bardziej komfortowo czują sią na większej przestrzeni mogąc jednocześnie ją patrolować. Mając psa, który woli być na zewnątrz niż w domu najczęściej decydujemy się na zakup budy, ale znacznie lepszym rozwiązaniem są solidne klatki z drewna które zoptymalizują komfort naszego czworonoga. Przeważnie takie klatki będące dla naszego psa kojcami sprzedawane są wraz z porządną, ocieplaną budą. Takie kojce prezentują się bardzo nowocześnie i stylowo, jednak drewno ma być przede wszystkim dobrym zabezpieczeniem od chłodu. Kojec może służyć psu, jako świetne miejsce do odpoczynku za dnia, lub też możemy go zamykać tam na noc, jeżeli boimy się, że mógłby nam na przykład uciec. Zamykanie na noc psa w kojcu ma też inną zaletę. Jest to dla właściciela dodatkowe zabezpieczenie na wypadek, gdyby ktoś chciał zrobić naszemu psu krzywdę na przykład trując go, co jak wiemy niestety bardzo często się zdarza.

Kojce mają zatem wiele zalet praktycznych dla nas i dla naszego psa. Są dla niego schronieniem podczas słonecznych dni, ale również chłodnych nocy. Co więcej, taki kojec może stanowić dla psa coś w rodzaju jego własnego pokoju w którym pies schowa się, gdy na przykład na zewnątrz panuje burza na którą, jak wiemy psy reagują bardzo wrażliwie. Warto do kojca dać psu ulubione zabawki i smakołyki, którymi będzie mógł się zająć na wypadek takich sytuacji.