Elementy szklane w budownictwie

 

Współcześnie w budownictwie poszukuje się nie tylko nowych rozwiązań projektowych, lecz nowatorskiego wykorzystania tradycyjnych materiałów. W efekcie ma się otrzymać ciekawy design, komfortowe wnętrze i praktyczne rozwiązania. Pośród tradycyjnych materiałów, największym powodzeniem w nowatorskim wykorzystaniu, cieszy się szkło.

Co nowego w Krakowie?

drzwi szklane przesuwne - krakówDrzwi szklane przesuwne – Kraków rekomenduje z dużym rozmachem. Są one doskonałym sposobem na dzielenie powierzchni w mieszkaniach i biurach. Idealnie nadają się do wąskich korytarzy i pomieszczeń. Zajmują mało miejsca, więc można je zastosować w każdej powierzchni mieszkaniowej – małej i dużej. W pomieszczeniach biurowych można je bezproblemowo przemieszczać, zmieniając tym samym aranżację  i funkcjonalność tych pomieszczeń. Drzwi wykonywane są ze szkła o standardowej grubości 8 lub 10 mm. Mogą być przezroczyste lub matowe w kilku kolorach. Mogą również być  ozdobione wzorem nie tylko proponowanym przez producenta, lecz również zaproponowanym przez nabywcę. Oferowane drzwi mogą być jedno lub dwu skrzydłowe. Proponowane są również dwa systemy jezdne. Jeden to szyna jezdna, a drugi to rura przymocowana do ściany. Szyna jezdna może być w podłodze lub suficie, rura tylko przymocowana do ściany. Sama czynność przesuwania jest łatwa i bezpieczna. Na podstawie dostępnych materiałów, można stwierdzić, że szklane  drzwi przesuwne, w pomieszczeniach mieszkalnych, stosowane są najczęściej jako łącznik pomiędzy kuchnią i salonem lub sypialnią i łazienką.

Równie często zabezpieczają wyjście na taras lub balkon, doświetlając tym samym wnętrze. Nie tylko w Krakowie, również w innych miastach, działają firmy, które specjalizują w produkcji szklanych drzwi przesuwnych. Oferują duży wybór szkła, profesjonalny montaż, ale jeśli kupujący sam chce montować drzwi, to bezpieczną, profesjonalną dostawę.