Energia na baterie

 

Kiedyś ludzie jedli wszystko i nie przejmowali się chorobami albo alergiami. Dzisiaj moda na zdrowy styl życia pociągnęła za sobą miliony. Żyjemy ekologicznie, fit dla samych siebie. Niewiele osób pamięta, że taki styl bycia wymaga również zaangażowania się w ochronę środowiska. Jak zatem pomóc matce naturze?

Baterie ładowane słońcem

Już od małego, dziecioniezawodna bateria słonecznam w szkołach wpaja się ważne zasady życia w zgodzie z naturą. Dni tematyczne pomagają zrozumieć zasady zdrowego odżywiania się. Specjalne akcje sprzątania świata pozwalają na edukację od podstaw. Coraz więcej osób zaczyna segregować odpady. Dzięki interwencjom specjalnych służb udaje się złapać tych, którzy wywożą odpady do lasów i tam zostawiają. Zamieniamy zwykłe, plastikowe reklamówki na takie biodegradowalne lub na materiałowe torby wielokrotnego użytku. Coraz więcej osób zamiast jeździć do pracy samochodami wybiera rower. Dzięki temu zabiegowi ograniczają zanieczyszczenie powietrza spalinami pochodzącymi z paliw. Spora część przekonała się także do korzystania z alternatywnych źródeł energii i inwestuje w kolektory słoneczne. Dzięki promieniom słonecznym zostaje wytworzony prąd. Co prawda nie istnieje niezawodna bateria słoneczna, bo wszystko jest tylko wytworem człowieka jednakże taka będzie nam służyła nawet kilkadziesiąt lat. Dzięki temu nie musimy obawiać się podwyżek cen energii elektrycznej dostarczanej ze zwykłej elektrowni. Dodatkowo nie zanieczyszczamy środowiska.

Odnawialne źródła energii niedługo staną się źródłem prądu w każdym mieszkaniu. Należy mieć na uwadze fakt iż występowanie popularnych surowców kiedyś zaniknie. Wtedy na rynek wkroczy energia z natury. Każdy z nas może już dzisiaj ją mieć. Wystarczy tylko zamontować odpowiednie panele słoneczne na dachu naszego domu.