Fachowa naprawa fotela do samochodu

Customowe fotele samochodowe najczęściej tworzone są z myślą o wygodzie i efektowności, a nie wytrzymałości, więc zużywają się o wiele szybciej niż standardowe fotele, mimo bardziej imponującego wyglądu. Wygodne poduszki ulegają odkształceniu i wypaczeniu po dość krótkim czasie, choć na szczęście mogą być regenerowane.

Naprawa niestandardowych foteli do aut tuningowanych

naprawa foteli samochodowych łódźObicia foteli są natomiast szyte z materiałów które nie należą do ogólnodostępnych, więc zastąpienie części lub całości obicia fotela bywa nieraz trudne. Razem z kolegami posiadającymi samochody tuningowane często zmagaliśmy się z problemem napraw, gdyż w naszej okolicy nie ma żadnego fachowego warsztatu naprawiającego niestandardowe fotele. Szukaliśmy więc poza naszym miastem za każdym razem gdy potrzebna była naprawa foteli samochodowych Łódź miała bardzo wiele warsztatów samochodowych, i była na tyle niedaleko, iż mogliśmy się skupić na przeglądaniu ofert właśnie stamtąd. Jeden z warsztatów tapicerskich szczególnie zwrócił naszą uwagę, gdyż w ofercie miał nie tylko wykonywanie mebli, ale również naprawę i tworzenie części tapicerki samochodowej, oraz naprawę foteli. Wymiana poduszek na całkowicie nowe, regeneracja czy wykonanie nowych obić lub pokrowców na fotele, nawet najbardziej niestandardowe, nie była problemem, gdyż okazało się iż zakład tapicerski wykonuje wszystkie te czynności standardowo, na dodatek pracując w różnych materiałach.

Podczas gdy większość zakładów z jakimi mieliśmy do czynienia preferowała syntetyczne tkaniny, Łódzki tapicer mógł wykonać elementy z dowolnej tkaniny czy skóry, o ile tylko nadawała się ona do wykorzystania w samochodzie. Można tam było również przeprowadzić naprawy, zlecić zszycie rozerwanych szwów lub jakiekolwiek drobne prace naprawcze.