Fakturowanie w programie

Dla fakturzystów wystawianie dokumentów księgowych jest codziennością i przeważnie wykorzystują do tego celu specjalne programy komputerowe. Czasem działają one niezależnie od innych oprogramowań, a czasem stanowią składową część kompleksowego programu.

Obsługa programu do fakturowania

dobry prosty program do fakturWystawienie jednej czy kilku faktur nie jest problemem, jednak kiedy trzeba ich wystawić kilkadziesiąt, a do tego jeszcze paragony, to może to zająć sporo czasu. Z ręcznego wystawiania dokumentów księgowych zdecydowana większość przedsiębiorców zrezygnowała, gdyż dziś każdy możemy posiadać darmowy, dobry prosty program do faktur. W internecie bez problemu znajdziemy strony, z których można go pobrać bez żadnych konsekwencji i zainstalować na dowolnym komputerze czy laptopie. Program do fakturowania nie zabiera wiele miejsca na dysku, a pozwala na szybkie i sprawne wystawianie faktur, paragonów, proform, rachunków czy korekt. Jego obsługa jest intuicyjna i nieskomplikowana, zatem każdy, nawet niedoświadczony pracownik sobie z nią poradzi. W programach tego typu można tworzyć bazę danych kontrahentów, zapisywać dane firmowe, modyfikować wygląd dokumentów, a także stworzyć listę produktów i usług, które się znajdą na fakturach czy paragonach. Do momentu zapisania dokumentu można w nich dokonywać zmian. Poza darmowymi oprogramowaniami do fakturowania znajdziemy także płatne, które mają znacznie więcej funkcji i posiadają możliwość łączenia ich z innymi modułami na przykład do księgowości, kadr i płac czy magazynu.

Statystyki pokazują, że nawet trzy czwarte przedsiębiorców korzysta z takich narzędzi do wystawiania faktur, ponieważ są bardzo przydatne. Wystarczy posiadać komputer i drukarkę, aby można było z niego w pełni korzystać. To profesjonalne rozwiązanie w firmach handlowych i usługowych.