Fotografia ślubna – droga do kościoła

Droga do kościoła jest bardzo stresująca. Ślub w końcu jest ważnym wydarzeniem, a czas oczekiwania od przygotowań w domu, do stanięcia na ślubnym kobiercu dłuży się niesamowicie. Każdy jest bardzo zdenerwowany i zastanawia się jak to będzie, czy dobrze wypadnie, czy o niczym się nie zapomniało.

Fotografia z autem do ślubu

Bez Spinki z AndrychowaJednak fotografowie często chcą uchwycić każdy moment związany ze ślubem, w tym drogę do kościoła czy urzędu stanu cywilnego. Jednak jak to dobrze zrobić? Najczęściej wykonywane są zdjęcia z samochodem do ślubu. Takie auto jest eleganckie, wypucowane i przyozdobione balonikami, kwiatami, czy serpentynami. Stanowią one dobre tło dla zdjęć. Coraz częściej młodej pary decydują się również na wynajęcie auta zabytkowego, które same w sobie jest piękne. Zdjęcia młodej pary można wykonywać zarówno przy samochodzie, jak i w nim. To stwarza nam wiele możliwości. Samochód może stanowić także rekwizyt do zdjęć plenerowych. Przed domem czy kościołem nie zawsze jest dobry plener do zdjęć. Można pojechać na łąkę, nad jezioro czy do parku i tam wykonać zdjęcia na łonie natury. Jeśli chodzi o samą drogę do kościoła to są dwie możliwości. Pierwsza z nich, łatwiejsza, jest wtedy, kiedy fotograf zajmuje miejsce pasażera z przodu, a młoda para siedzi z tyłu. Wtedy można im spokojnie robić fotografie w trakcie drogi do kościoła. Trudniejszym wyborem jest robienie zdjęcia z zewnątrz, czyli jadącego samochodu. Przy dużej prędkości mogą być problemy z uchwyceniem ostrości auta.

Pamiętajmy o tym, że możemy też zrobić kilka najazdów na detale, na przykład na okazjonalną tablice rejestracyjną, kwiatowe dekoracje na masce, czy też baloniki. To dodaje ślubnego charakteru, a do tego łatwo jest o dobre ujęcia tematu.

Zdjęciami zajmie się firma Bez Spinki z Andrychowa