Gdzie w Zakopanem wynająć domek?

Zakopane to bez wątpienia jedno z najczęściej wybieranych miejsc przez turystów z Polski oraz z zagranicy. Nikogo nie powinien więc dziwić fakt, że wiele miejsc noclegowych jest niedostępnych nawet na kilka miesięcy przed sezonem. Właśnie dlatego najlepiej zaplanować wyjazd w góry z odpowiednim wyprzedzeniem, aby móc znaleźć dogodne dla nas zakwaterowanie, które w pełni spełni nasze wszystkie oczekiwania.

Zakopiański domek czy pokój w hotelu?

domki zakopaneMimo iż w Tatrach buduje się coraz więcej nowoczesnych kompleksów hotelowych z wyposażonymi apartamentami, to turyści nadal chętnie decydują się na wynajem góralskiego klimatycznego domku. Oczywiście właściciele takich obiektów również dbają o pełne wyposażenie i liczne udogodnienia, a także odpowiedni wystrój. W szczególności dla rodzin z dziećmi oraz grupy znajomych idealnym wyborem mogą okazać się właśnie drewniane domki Zakopane oferuje mnóstwo atrakcji dla przyjezdnych – od stoków narciarskich, wspinaczek i szlaków górskich, po nieco bardziej relaksujące czynności jak skorzystanie z term i basenów. Wszystko mieści się bardzo blisko miasta dlatego nie trzeba wcale wybierać noclegu w samym centrum Zakopanego, które w szczycie sezonu może być dosyć hałaśliwe i męczące. Mowa tutaj w szczególności o osobach, które jednak poszukują spokoju i ciszy wyjeżdżając w Tatry. Niejednokrotnie można wynająć bardziej klimatyczny i przestronny domek z własnym parkingiem i podwórkiem o wiele taniej na obrzeżach niż pchać się do centrum i wydając niemałe kwoty.

Wybór hotelu niekoniecznie jest dobrym pomysłem w przypadku górskich wycieczek, ponieważ nie odczuwa się wtedy zupełnie wyjątkowości tego regionu. Hotel wybierzmy będąc gdzieś za granicą czy nocując w dużym polskim mieście, a wypad w góry powinien jednak być niezapomniany także pod względem zakwaterowania.