Idealny namiot dla dziecka

Świat dzieci jest kolorowy i bajkowy, a dbają o to troskliwi rodzice. Dla maluchów do pewnego wieku, nie ma ważniejszych rzeczy niż zabawa, dlatego też warto im ją urozmaicać. Najlepszym sposobem na to jest dostarczenie najróżniejszych zabawek.

Od jakiego wieku są namioty tipi?

namiot tipi szaryUrządzając pokój dziecka, trzeba mieć na uwadze, że powinno to być pomieszczenie funkcjonalne. Przede wszystkim musi w nim być miejsce na podstawowe meble takie jak łóżko, szafa czy komoda, ale też  musi zostać sporo przestrzeni na zabawę. Dzieci przeważnie mają małe zabawki, które można pochować do specjalnych pojemników, ale coraz częściej mają też namiot tipi szary lub kolorowy, który stanowi idealne miejsce do zabawy. W namiocie dzieci mogą mieć swój własny świat, w których schowają się przed wszystkimi. Namioty nawiązują do tradycyjnych indiańskich wigwamów, przez co są wyjątkowo atrakcyjne dla dzieci. Mogą mieć przeróżne kolory i fasony, ale zawsze mają taką samą konstrukcje, czyli cztery kije, które pod określonym kątem są ze sobą łączone. Dzięki temu tworzą kształt stożka, w którym powstaje sporo przestrzeni dla dzieci. Namiot może mieć okienko, daszek i zamknięcie na zamek, dzięki czemu maluchy poczują się w nich swobodnie i komfortowo. Co prawda nie jest to skomplikowana konstrukcja, ale efekt końcowy jest doskonały. Z pewnością każde dziecko będzie zachwycone z namiotu tipi, gdyż może się w nim bawić, uczyć, spać czy nawet chować przed innymi. Jego zaletą jest niska cena oraz błyskawiczny montaż. 

Obecnie wszelkie namioty są bardzo modnym dodatkiem w każdym pokoju dziecięcym, ale przede wszystkim są wspaniałą przestrzenią do zabawy dla dzieci. Jeżeli chodzi o cenę namiotu, to najtaniej go znajdziemy w sklepach internetowych z zabawkami.