Innowacyjne szorowarki samojezdne

Podłogi w miejscach publicznych są szczególnie narażone na zabrudzenia różnego rodzaju. Na małych powierzchniach ich czyszczenie może się odbyć ręcznie, przy pomocy odkurzacza i mopa. Jednak w obiektach wielkopowierzchniowych musi się to odbywać automatycznie.

Jak działa szorowarka samojezdna?

nowoczesne szorowarki samojezdneBranża urządzeń czyszczących bardzo się szybko rozwinęła, wprowadzając na rynek przeróżne sprzęty znajdujące zastosowanie na wielu rodzajach powierzchni. Są to przede wszystkim urządzenia ręcznie obsługiwane, gdzie operator idąc za nimi je pcha lub automatyczne, które są kierowane przez pracownika siedzącego na maszynie. Choć spełniają te same funkcje, to jednak robią to na różne sposoby i z odmienną wydajnością. Na małych powierzchniach czy też wąskich korytarzach, najlepiej się sprawdzają kompaktowe szorowarki ręczne, które pracują cicho i wydajnie. Natomiast nowoczesne szorowarki samojezdne idealnie spełniają swoją rolę w wielkopowierzchniowych magazynach czy halach. Przede wszystkim wykonują pracę znacznie lepiej i szybciej niż człowiek, dzięki czemu oszczędzamy czas i pieniądze. Urządzenie może być zasilane spalinowo, elektrycznie już hybrydowo. Doskonale się sprawdza do czyszczenia i pielęgnacji posadzek przemysłowych, systemów podłóg twardych oraz wybranych systemów podłóg elastycznych. Samojezdne urządzenia czyszczące są dedykowane w miejscach, gdzie panuje duże natężenie pieszych oraz pojazdów, ponieważ łatwo nimi można manewrować. Są to sprzęty, które zastępują pracę kilku ludzi.

O ile w biurowcach czy firmach usługowych mieszczących się w lokalach do dwustu metrów kwadratowych, sprawdzą się sprzątaczki z popularnymi metodami czyszczącymi, to już na hali produkcyjnej nie będzie to możliwe. W takich miejscach trzeba sięgać po profesjonalne rozwiązania.