Izolacja dachu – jakie styropiany najlepsze?

Do izolacji dachu wykorzystywane są różnorodne materiały. Jednak mimo stale pojawiających się innowacyjnych materiałów, styropian nadal cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Tak szerokie zainteresowanie tym materiałem wynika z wielu funkcjonalności i korzyści wynikających z zastosowania go w formie materiału izolacyjnego. Dlaczego więc warto go wybrać?

Wybór najlepszego styropianu dachowego

najlepszy styropian dachowyJako izolator ciepła materiał ten doskonale pochłania i przechowuje ciepło, zapobiegając jego utracie przez dach. Dzięki temu, w pomieszczeniach pod dachem jest cieplej zimą, z kolei latem chłodniej. Pozwala to na zachowanie oszczędności energii i zwiększenie komfortu cieplnego. Styropian może być wykorzystywany do izolacji dachu skośnego. Do najważniejszych zalet zdecydowanie należy łatwość montażu. Możemy go dowolnie ciąć i dopasowywać do kształtu dachu. To z kolei przekłada się na idealne zabezpieczenie przed stratami ciepła. Warto także wspomnieć że najlepszy styropian dachowy jest odporny na wilgoć, co oznacza, że nie przepuszcza wody, co przekłada się na zwiększenie trwałości i skuteczności izolacji dachu. Nie jest to jednak materiał bez wad. Styropian jest kruchy i łatwo go uszkodzić, więc ważne jest, aby przy jego montażu i konserwacji zachować ostrożność. Przeglądając oferty sklepów budowlanych możemy przekonać się o tym, jak wiele rodzajów styropianu możemy wyróżnić. Są to między innymi: styropian grafitowy, szklany czy ekstrudowany.

Do najczęściej stosowanych w izolacji dachu bez wątpienia należy styropian szklany. Jest to rodzaj styropianu dachowego wykonany z włókien szklanych. Jest on bardziej odporny na uszkodzenia niż styropian ekstrudowany, ale jest również droższy. Czym jest więc styropian ektrudowany? Jest on wykonany z polistyrenu ekstrudowanego odpornego na wilgoć. Styropian ekstrudowany jest również odporny na działanie niskich temperatur.