izolacje natryskowe

Czy izolacja natryskowa jest efektywna ekonomicznie?

Rozpatrując różne możliwości w zakresie termoizolacji zazwyczaj przykładamy dużą wagę do skuteczności prezentowanych rozwiązań. W związku z tym trzeba za każdym razem analizować statystyki związane z wpływem zastosowanych środków na efektywność energetyczną ocieplanego budynku.

Czy izolacje natryskowe to dobry pomysł?

izolacje natryskoweWiadomo, że istotny jest również stosunek ceny do uzyskanych rezultatów. Warto też pamiętać, że ceny ulegają wahaniom oraz wpływom czynników o charakterze regionalnym oraz lokalnym. Sam materiał izolujący może mieć podobną cenę w całym kraju, ale już koszty usługi związanej z aplikacją lub montażem tych materiałów są już bardziej zróżnicowane i nie mają jednorodnego charakteru. Przykładem może być izolacja poddasza pianką postrzegana jako jedna z bardziej efektywnych cenowo metod. Oczywiście na ocieplenie poddasza pianką poliuretanową trzeba wydać pewne środki, ale czas realizacji takiego zlecenia jest zazwyczaj bardzo krótki, a to sprawia, że koszty robocizny są znacznie mniejsze. Podsumowując, jeżeli chodzi o ocieplenie poddasza pianką cena utrzymuje się zazwyczaj na umiarkowanym poziomie. Jeżeli dobrej jakości izolacje natryskowe są efektywne pod względem kosztów to warto zastanowić się w dalszej kolejności jak prezentują się aspekty techniczne, związane z samym procesem aplikacji środka izolującego. Niestety izolacja pianką nie może być przeprowadzana na własną rękę ze względu na konieczność zastosowania specjalistycznych agregatów do pianki poliuretanowej.

W ten sposób nie mamy możliwości oszczędzenia na kosztach robocizny. O ile montaż płyt styropianowych może być wykonany bez konieczności angażowania dodatkowe sprzętu, o tyle izolacja pianką wymaga już bardziej profesjonalnych środków, do których nie każdy ma dostęp.