Jak pracownicy są zaangażowani w pracę?

Według mnie pracownik, który dobrze wykonuje swoją pracę, powinien być solidny i efektywny. Mam zakład produkujący okna, więc wiem, że efektywność odgrywa tutaj ważną rolę. Staram się motywować podwładnych do lepszej i sprawnej pracy. Muszę jednak kontrolować, czy ich zaangażowanie w wykonywanie obowiązków, jest należycie prezentowane. W końcu nie chcą, aby pracowali u mnie mało wydajni ludzie.

Badanie poziomu zaangażowania pracowników

jak zbadać zaangażowanie pracowników w zakładzieStaram się zawsze doceniać swoich podwładnych za wkład ponoszony przy produkcji. Zdarzają się osoby, które po prostu najzwyczajniej w świecie obijają się i nic nie robią. Chcą być na dodatek tak samo premiowani jak inni. Muszę więc wiedzieć jak zbadać zaangażowanie pracowników w zakładzie, tak by wiedzieć komu dawać premie uznaniowe. Mam wyznaczonych kierowników zmian produkcyjnych. To oni głównie przyglądają się pracy ludzi przy maszynach. Oprócz tego zbieram od nich sprawozdania z wykonanej roboty poszczególnej osoby pracującej. Organizuję również spotkania z podwładnymi, na których każdy z nich omawia, co w danym dniu zrobił. Na tej podstawie jestem w stanie ocenić poziom zaangażowania pracowników. Mam na uwadze to, że na zaangażowanie, duży wpływ ma motywacja i nagradzanie. Wiem jednak, że muszę mieć na uwadze to, w jaki sposób to zrobić. Rozmowa z pracownikami bardzo przy tym pomaga. Opowiadają mi z czym sobie nie radzą, a z czym dają sobie świetnie radę.

Zaangażowanie pracowników jest dla mnie bardzo ważne. To od tego zależy, czy produkcja będzie przebiegać szybko i sprawnie. Tym samym świadczy to o jakości i renomie mojej firmy na zewnątrz. Chciałabym, aby była ona postrzegana za firmę godną zaufania. Z tego względu ogromne znaczenie ma dla mnie badanie poziomu zaangażowania pracowników, którzy u mnie pracują.