Jak przebiegają sprawy rozwodowe w Krakowie?

Ludzie najpierw nie mogą doczekać się ślubu i wspólnego życia, a później zdarza się coś, co przekreśla wszystkie wspólnie spędzone lata. Czasem jest to również zwykła rutyna, brak chęci porozumienia, zbyt wielkie rozbieżności i wiele innych rzeczy. Można powiedzieć, że ludzie rozwodzą się z wielu różnych powodów. Problem w tym, że nie wszystkim udaje się zrobić to z klasą.

Co wpływa na szybkość rozwodów?

rozwody krakówNiektóre pary przyznają, że są ze sobą tylko ze względu na dzieci, wspólny kredyt lub po prostu przyzwyczajenie. Jednak przecież dzieci rosną, wszystko należności kiedyś się spłaci, więc czy warto być razem tylko dlatego, że wzięło się kiedyś ślub? Jeśli ludzie się nadal kochają, to warto. Jednak coraz więcej par decyduje się zakończyć związek. Rozwody Kraków przeprowadzane są każdego dnia. Można stwierdzić, że niemalże co trzecie małżeństwo kończy się właśnie rozwodem. Kiedyś tak nie było. Może ludzie byli bardziej odpowiedzialni? Tego nie wiadomo. Faktem jest jednak to, że można rozwieść się szybko. Konieczna jest jednak wspólna decyzja o tym, że chcemy zakończyć wspólne życie. Jeżeli oboje małżonków ma takie zdanie, rozwód możemy otrzymać już na pierwszej rozprawie. Warto najpierw ustalić wspólną wersję, wtedy z pewnością będzie szybciej. Sąd nie będzie nas zmuszał do terapii, jeżeli oboje tego nie chcemy. Problemem są zawsze takie pary, w których jeden z małżonków chce się rozstać, a drugi wręcz przeciwnie. W takich przypadkach nie mamy co liczyć na zakończenie po jednej rozprawie. Czasem jednak najwięcej kłopotów jest podczas orzekania o winie. Tu potrzebne są twarde dowody, zeznania świadków i pomoc adwokata.

Każdy rozwód jest inny, bo nie ma dwóch takich samych par. Faktem jest jednak to, że w przypadku zgodności obojga małżonków, rozwód można orzec już na pierwszej rozprawie. Wtedy nie będzie to dla nas ani stresujące ani niemiłe przeżycie. Wręcz przeciwnie. Rozwód daje nam szansę na rozpoczęcie zupełnie nowego życia. Jeśli zatem nic nas przy sobie nie trzyma, to będzie najlepsze rozwiązanie.