Jak rozwinąłem pasję kręcenia filmów

Nagrywanie filmów już od młodych lat, było moją pasją. Jako nastolatek kręciłem na kamerkę DVD wszystkie imprezy rodzinne, a jako student dziennikarstwa, brałem udział w wielu ważnych wydarzeniach. Dzisiaj jestem zarówno reporterem jak i producentem filmów.

Moje własne produkcje filmowe

produkcja filmowa i video relacjeJako reporter po studiach, brałem udział w wielu wydarzeniach i imprezach masowych, również tych międzynarodowych. Komentowałem zarówno imprezy sportowe jak i kulturalne, koncerty, debaty, oraz eventy biznesowe. Zawsze jednak pragnąłem wrócić do nagrywania filmów. W końcu nadarzyła się okazja, gdy mój operator nie mógł pojechać ze mną na jedną z tak zwanych wypraw reporterskich. Wziąłem więc, przenośną kamerę i pojechałem sam. Zrobiłem dokument, a osobno nagrałem wywiady i opisy. Potem, wszystko razem zmontowałem z odpowiednim podkładem muzycznym. Film został nagrodzony na międzynarodowym konkursie filmów dokumentalnych. Wiedziałem wówczas, że coś muszę zmienić. Zrezygnowałem z pracy i założyłem własną działalność. Produkcja filmowa i video relacje rozpoczęły swoją działalność. Moje pierwsze zlecenie było związane z nagraniem eventu biznesowego, jednej z dużych firm programistycznych. Było to o tyle dużym wyzwaniem, że firma zajmowała się również produkcją filmów, tyle że animowanych. Byli to bardzo kreatywni ludzie którzy oczekiwali, że stworzę coś odmiennego od tego co robią w swojej pracy. Postanowiłem, że film będzie zupełnym przeciwieństwem togo co do tej pory robiłem. Nakręciłem go w technologii czarno białej.

Każdy z uczestników eventu miała swój czas, w którym opowiadał o swoich ulubionych projektach, lub czynnościach które sprawiają mu najwięcej frajdy. Kiedy pracownicy opowiadali o swoich projektach, mogłem to połączyć z dostarczonymi przez nich materiałami reklamowymi i przedstawić je w kolorze. Wszystko dało to taki efekt, że w zakresie relacjonowania każdego eventu i kampanii reklamowej, współpracujemy już od 4 lat.