Jak wywieźć gruz ze swojego podwórka?

 

Prace budowlane, w tym rozbiórki, wyburzenia czy zwyczajne modernizacje budynku w większości przypadków kończą się sporym składowiskiem gruzu na podwórku. Odpady te powinny zostać zapakowane w odpowiednie kontenery, aby nie powodować zagrożenia dla środowiska. Jednak co dalej z nimi zrobić, w jaki sposób najkorzystniej się ich pozbyć?

Wywieźć gruz samodzielnie czy z pomocą firmy?

odbiór gruzuNiektóre osoby planują wywieźć gruz na własną rękę, co nie jest dobrym rozwiązaniem, szczególnie jeżeli nie współpracuje się z żadnym przedsiębiorstwem, który taki odpad mogłoby przyjąć. Zarówno dłuższe składowanie, jak i porzucenie tego typu odpadów jest karalne. Co zatem robić? Najkorzystniejszym rozwiązaniem jest skorzystanie z usług firm, które oferują profesjonalny odbiór gruzu oraz jego późniejszą utylizację. Jak znaleźć takie zakłady? Podobne firmy działają na terenie całego kraju, dlatego nie będzie problemu, aby odnaleźć zakład w swoim regionie. Niektóre przedsiębiorstwa świadczą swoje usługi w całej Polsce – można je znaleźć, na przykład w internecie. Współpraca z takimi zakładami nie jest skomplikowana. Wystarczy ustalić termin oraz warunki współpracy, a pracownicy przyjadą wraz z odpowiednim sprzętem, zabezpieczą gruz i przetransportują go na składowisko. Całość nie powinna kosztować dużo, jednak cena zależy przede wszystkim od ilości gruzu, który należy wywieźć. Cennik wybranych firm można w wielu przypadkach znaleźć na ich stronie internetowej.

Często oprócz samego gruzu zakłady zajmują się również odbiorem innych nieczystości. Wcześniejsze zaznajomienie się ze szczegółową ofertą przedsiębiorstwa pozwoli skorzystać z kilku usług jednocześnie, co z pewnością będzie miało wpływ na nieco mniejszą cenę. Do takich dodatkowych usług należy między innymi wywóz odpadów komunalnych, medycznych lub niebezpiecznych.