Jaka folia sprawdzi się do sauny?

Dostępne na rynku folie do sauny stanowią wysokiej jakości laminaty naturalnie brązowego papieru oraz folii aluminiowej. Są one przeznaczone do izolacji przeciwwilgociowej sauny. Jednolita warstwa wysokiej jakości czystego aluminium z jednej strony zapobiega nadmiernej stracie ciepła, natomiast z drugiej jest idealną warstwą izolacyjną sauny. Co jeszcze warto wiedzieć na temat oferowanych folii? Czy rzeczywiście są one skutecznym materiałem do stosowania na etapie budowy sauny?

Jak wybrać dobrą folię do sauny?

folia do saunyWykonane w najbardziej nowoczesnej technologii laminaty stanowią optymalne połączenie folii aluminiowej o niskim poziomie paroprzepuszczalności oraz papieru. Z tego właśnie powodu taki produkt idealnie nadaje się do izolacji przeciwwilgociowej sauny. Korzystnym wyborem jest wysokiej jakości folia do sauny. Poszukując odpowiedniego modelu warto sprawdzić takie parametry, jak wymiary, gramatura czy wymiary rolki. Oprócz tego ważny jest współczynnik Sd i Sd po sztucznym starzeniu czy wytrzymałość na rozciąganie w kierunku podłużnym i poprzecznym. Ważne może być również wydłużanie w kierunku podłużnym i poprzecznym, a także emisyjność. Porównanie takich parametrów w przypadku kilku folii pozwoli na dobranie optymalnego produktu. Istotną kwestią jest również sposób montażu takiego produktu.

Dobrze dobrane folie do sauny tworzą ekran odbijający ciepło do środka kabiny, co znacznie wpływa na nagrzewanie boazerii. Dodatkowo zabezpieczają kabinę przed utratami ciepła i jednocześnie stanowią niezbędną warstwę izolacyjną ścian w saunie. Folię należy zamontować między wełną mineralną, a boazerią, co istotne stroną aluminiową skierowaną do wewnątrz. Prawidłowy montaż będzie bowiem wpływać na jakość użytkowania takiej sauny oraz koszty jej obsługi.