Jaki męski rower wybrać?

Rowery należą do grupy towarów, którymi rynek jest wręcz przesycony. Ilość marek oraz modeli jest tak wielka, ze przeciętny klient decyduje się najczęściej na najbardziej promowany model. To jednak duże uproszczenie i warto zainteresować się mniej popularnymi i tańszymi modelami.

Męski rower od Krossa

męskie rowery krossCzęsto spotykamy się z opinią, że rowery męskie są też odpowiednie dla kobiet. Jednak nic bardziej mylnego. Rowery dedykowane mężczyznom to wyspecjalizowane jednoślady, zaprojektowane z myślą o męskiej sylwetce, sposobie jej ułożenia podczas jazdy i wadze. Kross to firma, która produkuje rowery od ponad dwóch dekad, dzięki czemu dokładnie rozumie jak ważne przy projektowaniu jest rozróżnienie elementów jednośladu, ze względu na płeć. Męskie rowery Kross wyróżnia specjalnie zaprojektowana rama, wytworzona z aluminium o unikalnych właściwościach. Dzięki czemu jest ona bardziej wytrzymała i znosi znacznie większe obciążenia. Jest też bardziej odporna na wszelkiego rodzaju uszkodzenia mechaniczne. Ważnym elementem męskich rowerów jest również siodełko. W jednośladach Kross, jest ono optymalnie wyprofilowane i ergonomiczne, tak by nie uciskało newralgicznych miejsc. Jest ono również wodoodporne, dzięki czemu przejażdżki w deszczu lub pozostawienie roweru przed domem, nie będzie skutkowało gniciem i nieprzyjemnym zapachem. Rower męski jest też z reguły większy jako całość, posiada regulację kierownicy, większe koła i duże elementy odblaskowe. Jednak w rowerach Kross jedno się nigdy nie zmienia – niska cena, zarówno modeli dla panów, jak i pań.

Każda płeć powinna jeździć jedynie na rowerach dla nich przeznaczonych. Męskie rowery muszą być bardziej wytrzymałe i solidne, gdyż z reguły to właśnie oni jeżdżą agresywnie i szybko. W związku z czym częściej ulegają wypadkom, a solidna konstrukcja roweru redukuje ich konsekwencje.