Jaki rower wybrać?

Rower to wyjątkowo niedoceniany środek transportu. Te stosunkowo lekkie dwukołowce pozwalają ominąć stojące w korkach samochody, to nie jest jednak jedyna ich zaleta. Nie dość, że rowery nie potrzebują szerokich miejsc parkingowych, to są one dobre dla środowiska. W końcu ludzkie mięśnie nie produkują, w przeciwieństwie do silników, spalin. Jaki rodzaj roweru wybrać, aby móc podróżować szybko i sprawnie?

Praktyczny rower trekkingowy 

męski rower trekkingowy ktmRowery trekkingowe to najbardziej uniwersalny rodzaj rowerów. Choć teoretycznie ten rodzaj pojazdu powinien służyć w dalekich wyprawach, to dwukołowce trekkingowe używa się przeważnie do jazdy po mieście, ewentualnie podczas przejażdżki w niewymagającym terenie. Ze względu na swoją budowę nie są to niestety rowery najszybsze. W zamian za to męski rower trekkingowy ktm jest w stanie poradzić sobie z wszelkiego rodzaju szutrami, leśnymi drogami czy asfaltem. Konstrukcja rowerów trekkingowych ma zapewnić ich użytkownikom komfort oraz wygodę w każdej sytuacji. Ramy zazwyczaj tworzy się z aluminium. Wersja męska ramy posiada lekko opadającą górną rurkę, natomiast wersja damska zaopatrzona jest w rurkę z obniżonym przekrokiem. Koła standardowo są wielkości 28 cali, natomiast montowane na nich opony są szerokie na 40-45 mm. Napędy wyposażone są w dużą liczbę biegów, dzięki czemu rowery trekkingowe są w stanie dostosować się do potrzeb każdego. W skład rowerów trekkingowych wchodzi również praktyczny bagażnik. 

Rowery trekkingowe to uniwersalne rozwiązanie dla absolutnie każdego. Ten rodzaj rowerów nada się zarówno do pędzenia po krętych leśnych ścieżkach, jak do omijania miejskich korków czy do pedałowania po podmiejskich asfaltowych drogach. Warto zaopatrzyć się w ten uniwersalny i praktyczny pojazd, który pomoże błyskawicznie dostać się do nie tylko do miejsca pracy.