Jakie problemy kwalifikują nas do wizyty u psychologa?

Czasem, gdy jesteśmy niepewni siebie możemy się zastanawiać, czy aby na pewno nasze problemy kwalifikują się do tego, aby odwiedzić psychologa. Warto mieć na uwadze to, że nie istnieje żaden pułap od którego nasze kłopoty są wystarczające, aby umówić się na wizytę do profesjonalisty. Co więcej, wiele osób korzysta z porad psychologów nie będąc z trudnej sytuacji życiowej.

Kiedy udać się do psychologa?

doświadczony psycholog MokotówSpora część z nas często w przeszłości spotykała się ze słynnym powiedzeniem, że inni mają gorzej. Co prawda, powiedzenie to było nierzadko używane w dobrych intencjach i znaczyło tyle, że nie jest tak źle, jak nam się wydaje. Niestety słuchanie często takich słów może też wywołać odwrotny skutek polegający na tym, że w przyszłości mierząc się z problemami nie chcemy nikomu zawracać nimi głowy oraz wychodzimy z założenia, że są one zbyt błahe, aby zgłosić się do psychologa. Tymczasem nie istnieją żadne kryteria od których dany problem kwalifikuje nas do wizyty. Jeżeli tylko jest coś, z czym sobie nie radzimy pomoże nam uporać się z tym doświadczony psycholog Mokotów posiada doskonałych specjalistów do których naprawdę warto się zgłosić bez względu na to, jak błahy by nam się wydawał nasz problem. Psycholog pomoże nam uporać się z nim znacznie szybciej niż wówczas, gdybyśmy próbowali sami go zwalczyć dokładając sobie jedynie niepotrzebnego stresu i nieprzespanych nocy.

Obecnie kładzie się coraz większy nacisk na zdrowie psychiczne. Z tego względu coraz więcej osób korzysta z pomocy psychologa nawet wówczas, gdy nie trapią ich żadne problemy z jakimi by sobie nie radzili. Psycholog pomaga takim osobom zachować po prostu higienę umysłu i pozwala na lepsze funkcjonowanie w otaczającej rzeczywistości. Dlatego też nie ma czego się wstydzić i jeżeli tylko czujemy potrzebę, warto skorzystać z takiej pomocy.