Kilka przykładów leśnych miodów

Zdecydowanie warto interesować się takimi produktami, które rzeczywiście mogą być uznawane przez wszystkich za naturalne, ponieważ wiadomo, że to one będą miały najlepszy wpływ na funkcjonowanie organizmu. Wiele osób może być zaskoczony w tym, że miody z lasu bywają naprawdę różne, ale jest to różnorodność pozytywna.

Skąd moja wiedza o miodach leśnych?

leśne miodyJeżeli chodzi o zagadnienia związane z miodem oraz pozostałymi produktami pochodzącymi z pasieki, to w żadnym wypadku nie ograniczam się tutaj tylko i wyłącznie do wiedzy teoretycznej, ponieważ sam zajmuje się między innymi produkcją tego typu znakomitych wyrobów. Praktyka to w tym przypadku najlepszy możliwy sposób na pozyskanie wiarygodnych informacji. W związku z prowadzeniem pasieki doskonale wiem, że leśne miody to przede wszystkim takie, które powstają ze składników zbieranych przez pszczoły właśnie na terenie różnych lasów. W pewnym sensie uważam, że sztandarowym produktem jeżeli chodzi o miody leśne będzie z całą pewnością przynajmniej kilka gatunków spadzi. Tym bardziej że dzieli się je przede wszystkim ze względu na to przez jaką dokładnie roślinę są wydzielane. Rośliną występującą w niektórych klasach w naprawdę dużych ilościach są poszczególne gatunki malin. Przy występowaniu na obszarze wielu hektarów i odpowiednich warunkach one również mogą być źródłem nektaru przetworzonego następnie przez pszczoły na kolejny gatunek leśnego miodu. 

Jeszcze innym interesującym i smakowitym miodem tego typu może być na przykład lipowy. Warto jednak wiedzieć o tym, że miody lipowe różnią się na przykład w zależności od tego, czy występują tam domieszki innych składników. Wyjątkowo ciemny kolor miodu lipowego może oznaczać na przykład nie niewielką domieszkę miodu spadziowego.