Kilka sposobów na zwiększenie liczby polubień pod zdjęciami

Od jakiegoś czasu mówi się dosyć sporo o zmianie algorytmu instagrama, który teraz największy nacisk kładzie na nasze zaangażowanie względem profilu, ale również i na zaangażowanie naszych obserwujących. Tymczasem polubienia wciąż stanowią tutaj kluczową rolę zwłaszcza, gdy chcemy być odkrywani wciąż przez nowych użytkowników.

Zwiększenie lajków na Instagramie

lajki instagramPolubienia na Instagramie wciąż są niezwykle istotne, jeśli nie najistotniejsze szczególnie, gdy dopiero rozkręcamy nasz profil ponieważ nawet będąc mocno zaangażowanym, bez polubień nie zdobędziemy szerszej publiczności. Nowe profile odkrywamy najczęściej za pomocą hashtagów, a gdy wejdziemy w dany hashtag łatwo można zauważyć, że zdjęcia figurujące u samej góry to te mające właśnie największą liczbę polubień! Dlatego mimo zmieniającego się algorytmu tak istotne są te lajki Instagram pozwala nam je zdobyć właśnie dzięki hashtagom, jednak na początku nasza fotka trafia do sekcji nowo dodanych, a dopiero później gdy uzyska odpowiednią ilość polubień pozycjonuje się coraz wyżej w głównej zakładce z hashtagami. Chcąc się tam znaleźć warto wybierać tagi w których najpopularniejsze zdjęcia mają zbliżoną liczbę lajków do naszych zdjęć. Ponadto warto też lajkować nowo dodane zdjęcia innych użytkowników pod używanymi przez nas tagami, a także wchodzić na ich profile i dać parę serduszek pod kilkoma fotkami. Większość odwdzięczy się tym samym działaniem.

Poza tą prostą metodą istnieje również wiele innych. Bardzo polecanym sposobem jest pisanie dłuższych postów z ciekawym początkiem, który zachęci użytkowników do przeczytania całej notatki. Instagram bowiem rejestruje także czas, jaki poświęciliśmy na jedno zdjęcie. Warto w tych notatkach dodawać pytanie związane z treścią tak, aby zachęcić nim użytkowników do komentowania, co również przełoży się mocno na aktywność i popularność posta.