Klimatyczne walory Kudowy Zdrój

Malowniczy Dolny Śląsk zachęca turystów do zwiedzania swoimi walorami krajobrazowymi i licznymi zabytkami. To jeden z najbogatszych pod względem zabytków architektonicznych region Polski z niesłychanie dużą ilością pałaców i zamków. Bogata i burzliwa historia zamknięta została w niezliczonych pięknych wnętrzach dworków, regionalnych chat i skansenów.

Najstarsze uzdrowiska na Dolnym Śląsku

kudowaZnajdują się tutaj również liczne klimatyczne kapliczki, a na szlakach można podziwiać twórczość miejscowych artystów. Jednym z najsłynniejszych miast położonych przy granicy z Czechami jest Kudowa Zdrój. To również jedno z najstarszych uzdrowisk w Europie. Miasto leży pomiędzy dwoma pasmami górskimi w pięknej i malowniczej dolinie, w której panuje prozdrowotny mikroklimat. Właśnie czyste powietrze ściąga do Kudowy tysiące turystów i kuracjuszy, którzy korzystają z walorów klimatu. W Kudowie do dnia dzisiejszego w centrum miasta funkcjonuje również jedno z najstarszych uzdrowisk. Zameczek otoczony jest pięknym Parkiem Zdrojowym, w którym znajduje się Pijalnia Wód Mineralnych. Do Kudowy zjeżdżają głównie emeryci, którzy odpoczywają w przepięknych pensjonatach i domach zdrojowych. Są to również amatorzy sportów zimowych, wycieczek pieszych i rowerowych. W okolicy znajduje się bogata infrastruktura dróg rowerowych oraz szlaków górskich. Kudowa oferuje szereg atrakcji turystycznych dla rodzin z dziećmi, narciarzy, rowerzystów i amatorów zabytków.

Podczas pobytu można skorzystać z noclegów w przepięknych i malowniczych pensjonatach, nowoczesnych hotelach oraz w gospodarstwach agroturystycznych. Wiele ośrodków oferuje również dodatkowe usługi i zabiegi w strefach Wellness and Spa. Kudowa Zdrój jest niezwykle atrakcyjnym miejscem na spędzenie wolnego czasu o każdej porze roku. To również świetna baza wypadowa na zwiedzanie całego Dolnego Śląska oraz przygranicznych Czech.