Komora tlenowa w Warszawie

Każdego roku na tlenoterapię jest kierowanych setki pacjentów z przeróżnymi chorobami. Dla wielu z nich to jedyna szansa na powrót do zdrowia lub choć znaczące podniesienie jakości życia. Można z niej korzystać prywatnie lub w ramach NFZ.

Jak wygląda pobyt w komorze hiperbarycznej?

komora hiperbaryczna w warszawie - cennikNie każdy wie czym jest komora hiperbaryczna, ponieważ nazwa jedynie sugeruje, że ma ona związek z tlenem. I jest to słuszne skojarzenie, ponieważ jest ona rodzajem szczelnej przestrzeni, do której wprowadzany jest czysty tlen. Tlenoterapia, bo tak się nazywa zabieg przeprowadzany w komorze, jest skuteczna w leczeniu wielu chorób i problemów zdrowotnych o charakterze bólowym, neurologicznym, oddechowych czy nawet sercowym. Czysty tlen podawany pacjentom z licznymi ranami, sprawia, że zaczynają się szybko goić, a osoby chore na cukrzycę uzyskują coraz lepsze wyniki w badaniach krwi. Nie trzeba nikogo przekonywać, że czysty tlen jest dla nas niezbędny do poprawnego funkcjonowania. Jeżeli interesuje nas komora hiperbaryczna w Warszawie – cennik zabiegów jest zależy od długości ich trwania. Przeważnie jedna seria trwa od czterdziestu do sześćdziesięciu minut z kilkoma krótki przerwami. Najczęściej terapia jest prowadzona w komorach kilkunastoosobowych, gdzie pacjenci siedzą i mają podane specjalne maski tlenowe. Do komory hiperbarycznej można wejść w bieliźnie i bez ostrych przedmiotów. Pierwsze efekty terapii tlenowej są widoczne już po około dziesięciu zabiegach i utrzymują się przez wiele miesięcy.

Poza ośrodkami leczniczymi i centrach rehabilitacyjnych, coraz częściej z komór hiperbarycznych korzystają szpitale czy prywatne kliniki urody, ponieważ tlen ma szerokie zastosowanie w lecznictwie i pielęgnacji. W takich miejscach przeważnie są dostępne jednoosobowe komory.