Korzyści płynące z DevOps’a

 

Firmy działające w branży zajmującej się nowoczesnymi technologiami, poszukują coraz to nowszych i efektywniejszych rozwiązań wdrażania projektów, które przełożyłyby się na znaczne oszczędności dla przedsiębiorstwa oraz pozwoliłyby na skrócenie czasu, potrzebnego na przebieg procesu wprowadzania zmian.

Z DevOps’em zaoszczędzisz czas i pieniądze

devopsKażde przedsiębiorstwo szuka sposobu na skuteczniejsze dotarcie ze swoim produktem do klienta oraz wyróżnienie się na tle konkurencji. Dotyczy to zwłaszcza bardzo szybko rozwijającej się, a co za tym idzie niezwykle konkurencyjnej branży IT. Nowoczesne rozwiązania w prowadzeniu projektów pozwoliłyby na znaczne skrócenie czasu, potrzebnego na wdrożenie zmian, a to skutkowałoby oszczędnościami w budżecie firmy. Takim innowacyjnym podejściem jest system DevOps, opowiadający się za połączeniem dwóch działów: operacyjnego oraz rozwojowego. Samo pojęcie pochodzi od dwóch słów: development oraz operations, zatem pochodząca od tych dwóch terminów nazwa może już sugerować nam zasadę działania tego rozwiązania. Położenie nacisku na bliską komunikacje działów, które do tej pory w większości firm pracowały oddzielnie, może przełożyć się wzrost wzajemnego zaangażowania pracowników, a to w konsekwencji podniesie jakość produktu i usprawni procesy potrzebne do wprowadzenia zmiany. Taki rodzaj współpracy ma stymulować przełamywanie barier, wspomagać wzajemną edukację, czego skutkiem będzie łatwiejsze i szybsze osiągnięcie zamierzonych celów.

Innowacyjne podejście, polegające na połączeniu dwóch kluczowych działów w przedsiębiorstwie zajmującym się tworzeniem oprogramowania, może przynieść wymierne korzyści w postaci oszczędności w firmowym budżecie. Skuteczniejsza kultura organizacyjna, polegająca na bliskiej współpracy zdecydowanie skraca bowiem czas wdrażania projektów i dotarcie z finalnym produktem do klienta.