Kupno balkonowych truskawek wiszących

Ostatnio kupiłam mieszkanie z naprawdę dużym balkonem. Przez cały rok był on bardzo dobrze nasłoneczniony, dlatego zdecydowałam się wykorzystać tę zaletę i uprawiać na balkonie jakieś owoce. Wybór padł na truskawki, ponieważ całą rodziną bardzo lubimy te owoce i zazwyczaj latem kupujemy je niemal codziennie. najpierw jednak musiałam wybrać odpowiednią odmianę.

Poszukiwania sadzonek truskawek wiszących

balkonowa truskawka wiszącaWiedziałam, że powinnam kupić specjalną odmianę truskawek wiszących. Takie sadzonki można było posadzić bowiem w dużych donicach, które następnie zawisną na balkonie. Po ich zakup udałam się do sklepu ogrodniczego. Na miejscu sprzedawczyni pokazała mi sadzonki tej odmiany truskawek. Wiedziałam, że balkonowa truskawka wisząca jest rośliną niezwykle odporną na niekorzystne warunki atmosferyczne oraz insekty, dlatego nie wahałam się jej zakupić. Sadzonki były dostępne w naprawdę bardzo dobrej, niskiej cenie, co dodatkowo mnie ucieszyło. Po przyjściu do domu od razu zabrałam się za ich posadzenie. Teraz był na to idealny czas. Moje truskawki bardzo szybko rosły i już wkrótce mogłam cieszyć się pierwszymi owocami. Przyznam szczerze, że jest to niezwykle słodka odmiana, z której można przyrządzić naprawdę wiele różnych przetworów truskawkowych. Cieszę się, że udało mi się dostać sadzonki tej odmiany truskawek w pobliskim sklepie ogrodniczym.

Z pewnością w przyszłym roku dalej będę uprawiać na balkonie takie truskawki. Są one pyszne, a ich uprawa nie wymaga szczególnego przygotowania gleby ani nawożenia. Należy tylko pamiętać, że truskawki wiszące mają bardzo płytki system korzeniowy przez co wymagają częstego i regularnego podlewania. Obecnie wiem także, że aby uzyskać najlepsze, najbardziej obfite plony warto posadzić je w glebie próchniczej.