Lekkie i odporne na obciążenia płyty poliwęglanowe

Poliwęglan to materiał, który cieszy się obecnie bardzo dużym zainteresowaniem. Ogólnie płyty poliwęglanowe można podzielić na te wykonane z poliwęglanu litego oraz te z poliwęglanu komorowego. Jak sama nazwa wskazuje, płyty poliwęglanowe komorowe posiadają specjalne komory wypełnione powietrzem.

Płyty poliwęglanowe przepuszczające światło słoneczne

poliwęglan komorowy - producentPowietrze wewnątrz płyty jest dobrym izolatorem, dlatego płyty wykazują właściwości termoizolacyjne. Bardzo często wybierane są płyty transparentne, czyli przezroczyste. Jeśli chodzi o cenę takich płyt, to przykładowo płyta o wymiarach 0,98 na 2 m, o powierzchni 1,96 m2 i grubości 4 mm kosztuje około 50 zł. Nie jest więc to bardzo drogie rozwiązanie, a materiał ten z pewnością warty jest swojej ceny, gdyż posiada wiele zalet. Taki poliwęglan komorowy – producent można zamawiać zarówno w sklepach stacjonarnych z materiałami budowlanymi jak i w sklepach internetowych. Płyty z poliwęglanu komorowego sprawdzają się bardzo dobrze np. jako pokrycie dachowe tarasu. Można je wyginać, dzięki czemu możliwe jest nawet stworzenie z nich szklarni przydomowej. Dużą zaletą płyt poliwęglanowych transparentnych jest też to, że przepuszczają światło słoneczne. To sprawia, że montaż daje możliwość stworzenia dobrych warunków oświetleniowych. Inną zaletą płyty z poliwęglanu komorowego jest jej lekkość. Wspomniana wyżej płyta waży zaledwie 1,4 kg. Światło dzienne przechodzące przez płytę z poliwęglanu komorowego jest o wiele przyjemniejsze dla oczu.

Płyta jest jak najbardziej odporna na uszkodzenia i obciążenia typu zalegający śnieg itd. Oprócz tego płyty poliwęglanowe są też łatwe w obróbce. Można je zamontować naprawdę w każdym miejscu bez żadnych problemów. Intensywne opady deszczu, grad, niska temperatura, upały nie zagrożą płytom wykonanym z poliwęglanu.