Malowniczy domek w górach

Góry, to całe moje życie. Uwielbiałam każdą chwilę spędzać właśnie tam. I tak około dwudziestu lat, regularnie jeździłam, jak tylko miałam wolną chwilę. Jednak trochę męczące było to, że zawsze musieliśmy szukać miejsca do noclegu. Zawsze nocowaliśmy w innym miejscu praktycznie. Nie zawsze też były akurat wolne miejsca, i czasami nasz wyjazd przez to nie dochodził do skutku.

Własny domek w górach

domki w górachKtóregoś dnia, po kolejnych próbach zarezerwowania sobie miejsca noclegach, które stawały na niczym, postanowiłam coś z tym zrobić. Ludzie rezerwowali miejsca z takim wyprzedzeniem, że z rok wcześniej chyba musiałabym zapisywać się na rezerwacje. Nie zawsze się tak da, ponieważ nieraz z dnia na dzień dowiaduję się, że będę mogła sobie pozwolić na wyjazd. Zaczęłam więc przeglądać domki w górach które mogłabym kupić. Postanowiłam nabyć domek na własność, ponieważ byłoby to dla mnie ogromnym udogodnieniem. Nie musiałabym się stresować, czy przez brak wcześniejszej rezerwacji będę miała gdzie pojechać. Była to ciężka decyzja, bo nie tak łatwo znaleźć jest odpowiedni domek, w którym będzie można mieszkać raz na jakiś czas. Ceny były różne, jednak starałam się na nie nie patrzeć. Bardziej interesowała mnie lokalizacja, i udogodnienia. Znalazłam taki domek, w który nie trzeba było już nic wkładać, bo był całkowicie wykończony. Do centrum miasta miałam zaledwie kawałek, a przy okazji zlokalizowany był w spokojnym miejscu. Czasami tylko przechadzali się tędy turyści. Od razu postanowiłam go kupić.

Teraz czuję się jak prawdziwa góralka. O wiele lepiej jest spędzać czas w domku, który należy do mnie. Nie muszę się martwić, że właściciele będą mieli pretensje, gdy coś zepsuję. Wszystko leży teraz w mojej gestii, i sama muszę ponosić odpowiedzialność. Jest wspaniale, w końcu mam to, o czym marzyłam.