Maska jako ochrona przed smogiem

Temat zanieczyszczenia powietrza powraca co roku, szczególnie w okresie grzewczym, czyli podczas jesieni oraz zimy. Coraz częściej mówi się o negatywnym wpływie pyłów znajdujących się w powietrzu na organizm człowieka, szczególnie na układ oddechowy oraz sercowo – naczyniowy. Skoro nie da się ich zupełnie wyeliminować, warto się przed nimi chronić.

Maski chroniące przed smogiem

maski przeciwsmogoweW kontekście zanieczyszczenia powietrza najczęściej mówi się o smogu. Jest to zjawisko atmosferyczne, które jest efektem wymieszania się powietrza np. z dymem oraz spalinami. Najbardziej szkodliwe substancje, jakie są w nim obecne, to pyły zawieszone. Jak się przed nimi chronić? Barierę chroniącą układ oddechowy człowieka mogą stanowić maski przeciwsmogowe. Są one bowiem zaopatrzone w filtry, które zatrzymują pyły, ale także np. alergeny, kurz, niektóre bakterie. Dzięki temu mogą być stosowane przez cały rok. Obecnie na rynku jest ogromny wybór masek, dzięki czemu można dobrać model pod względem tego, podczas jakiej aktywności chce się go stosować. Jest również ogromna dowolność jeśli chodzi o jej wygląd, nie musi ona przypominać surowych masek przemysłowych, może być wykonana z przyjemnego oraz kolorowego materiału. W warunkach, jakie panują w Polsce, warto wybrać maskę, w której filtry można wymieniać, ponieważ należy to robić co jakiś czas. Dzięki wymiennym filtrom nie trzeba będzie kupować od razu nowej maski, kiedy filtry okażą się już do wyrzucenia.

Kupując maskę chroniącą przed zanieczyszczeniami powietrza warto zwrócić szczególną uwagę na jej rozmiar. Należy bowiem dobrać go bardzo dokładnie do kształtu swojej twarzy, aby zapewnić masce jak najwyższą skuteczność. Dzięki dostępności także modeli dla dzieci można zadbać o bezpieczeństwo całej swojej rodziny.