Modne kolory przy projektowaniu wnętrz

Dobry fachowiec zwraca uwagę na wszystko. Gdy w grę wchodzi projektowanie i aranżacja wnętrz, trzeba pamiętać o bardzo wielu rzeczach – które barwy najlepiej do siebie pasują, co będzie funkcjonalne, gdzie co ustawić, oraz najważniejsze – że to klient, i jego upodobania są w tym wszystkim najważniejsze.

Najczęstsze połączenia barw w projektowanych wnętrzach

projektant wnętrz w KatowicachNa temat kolorów używanych podczas profesjonalnych aranżacji wnętrz można byłoby napisać całą książkę. Na szczęście istnieją pewne połączenia, które nie tylko nie wychodzą z mody, ale również podobają się ogromnej części klientów. Niedawno była moda na to, by wnętrza przygotowywać w barwach siwych oraz fioletowych, co jest bardzo dobrym połączeniem. Każdy projektant wnętrz w Katowicach ma na swoim koncie przynajmniej jedno wnętrze stworzone w tych właśnie kolorach. Prawda jest jednak taka, że nie wiadomo jak długo będzie trwała moda na dane barwy. Na szczęście niektóre z nich są na to odporne. Wszystko wskazuje na to, że eleganckie wnętrza w kolorze białym lub kremowym cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem praktycznie od bardzo długiego czasu. Pozwala to wywnioskować, że tego rodzaju aranżacje nie wyjdą z mody po prostu nigdy. Każdy projektant powinien mieć w zanadrzu kilka gotowych już połączeń kolorów, które według niego spodobają się jego klientom. Niektórzy projektanci lepiej się czują projektując wnętrza w barwach ciepłych, podczas gdy innym lepiej wychodzą barwy zimne. Każdy projektant stworzy dla nas inny projekt, dlatego warto dowiedzieć się czegoś zanim umówimy się na rozmowę z danym specjalistą.

Przede wszystkim jeśli chodzi o dobór barw, to najwięcej zależy tutaj od klienta. Jeśli klient będzie chciał czerwono-żółto-brązowe wnętrze, to prędzej czy później znajdzie projektanta, który mu to zaaranżuje. Czasem jednak lepiej jest zdać się na kogoś, kto projektuje wnętrza od dawna, zamiast polegać na swoim niesprawdzonym guście.