Modrzew syberyjski

Modrzew syberyjski na mój taras

 U mnie w domu zawsze mieliśmy taras. To było miejsce spotkań, urządzania imprez, czy grillowania. Meble stały stabilnie, a nie na miękkiej trawie, ale też drewniany taras wyglądał lepiej niż jakiś betonowy czy z kostki brukowej. W moim domu rodzinnym taki był i taki też chciałam mieć we własnym domu.

Modrzew syberyjski jest wytrzymały

Modrzew syberyjskiMój mąż nie miał nic przeciwko, a wręcz popierał mój pomysł. Lubił latem robić grilla i spotykać się z kolegami. Taki taras jest wygodny w użytkowaniu, nie trzeba go bardzo czyścić, ani dbać o niego. Należy jednak wybrać odpowiednie materiały. Po konsultacji z licznymi sprzedawcami, jak również po przeczytaniu wielu wiadomości w internecie zdecydowałam się na najlepszy modrzew syberyjski z Warszawy. Modrzew jest materiałem wytrzymałym, odpornym na zmienne warunki atmosferyczne. Deski z niego zrobione są również estetycznie, więc będą pasowały do mojego domu. Zatrudniłam specjalistów od montażu desek tarasowych, który mieli w swojej ofercie modrzew syberyjski, bo nie każdy ma. To jednak mało znany gatunek drzewa w naszym kraju, już szybciej się dostanie deski kompozytowe czy deski z rodzimego drewna. Taras został dokładniej zaizolowany od podłoża, żeby deski nie gniły od wilgoci. Taras miał również schodek do ogrodu, ponieważ był dosyć wysoko postawiony. Jestem zadowolona z efektu końcowego. Taras jest funkcjonalny i wygodny w użytkowaniu, a dom tego prezentuje się znakomicie. pasuje do domu i do ogrodu.

Taras już przeszedł pierwszy test, bo zorganizowaliśmy imprezę z okazji zakończenia budowy domu. Meble nie pozostawiły na nim zarysowań, a wodę szybko można zetrzeć bez pozostawienia zabrudzeń. Mam nadzieję, ze modrzew syberyjski będzie również odporny na niskie temperatury i nie odbarwi się pod wpływem słońca.