Na ile można wynająć auto z wypożyczalni?

Kto i na ile czasu może wypożyczyć samochód w wypożyczalni? Auto wynająć może sobie każdy kto tylko jest pełnoletni i posiada ważne prawo jazdy. Co do okresu wynajmu to wszystko zależy od oferty danej wypożyczalni. W większości oferowany jest zarówno wynajem długo jak i krótkoterminowy. Oznacza to, że auto możemy wynająć na okres od kilku godzin do nawet kilku lat.

Z wynajmu długoterminowego korzystają głównie przedsiębiorcy

polecany wynajem aut w toruniuWypożyczalnie oferujące możliwość wynajęcia samochodu na okres kilkudziesięciu miesięcy kierują swoją ofertę głównie do firm. Każdy przedsiębiorca może wziąć samochód w leasing, ale może również skorzystać z opcji najmu długoterminowego. Wypożyczalnie nastawione na klientów indywidualnych oferują wynajem samochodu na maksymalnie trzydzieści dni. Jest jednak taka jedna wypożyczalnia, która oferuje polecany wynajem aut w Toruniu i u nich można wynająć samochód nawet na pół roku. W każdej wypożyczalni jest tak, że im dłuższy okres wynajmu tym mniej zapłacimy za każdą dobę. Dla klientów korzystniej jest wynająć samochód na tydzień aniżeli na cztery czy pięć dni, bo w praktyce za cały tydzień zapłaci się tyle co za pięć dni licząc cenę każdej doby z osobna. Wracając jeszcze na chwilę do wynajmu długoterminowego to jest on również dostępny dla klientów indywidualnych, ale taką ofertę mają jedynie niektóre autoryzowane salony samochodowe. Tyle tylko, że taki wynajem najbardziej opłaca się firmom i przedsiębiorcom.

W wielu miastach działają jeszcze wypożyczalnie oferujące samochody na minuty. To już opcja dla tych, którzy samochodu potrzebują jedynie po to, żeby przemieścić się z jednej części miasta do drugiej. Takie rozwiązanie z kolei jest opłacalne tylko wtedy, gdy potrzebujemy samochodu na nie dłużej niż godzinę.