Najlepsze biuro księgowe

Niewielu przedsiębiorców się zna na rachunkowości, dlatego też wolą sprawy rozliczeń firmy powierzyć osobom doświadczonym, które najlepiej się znają na księgowości. Może to być samodzielna księgowa lub też biuro rachunkowe.

Czym się zajmują biura księgowe?

biuro księgowe gdańskKażda firma musi być zarejestrowana w urzędzie i rozliczać się z uzyskiwanych dochodów, a nikt tego lepiej nie zrobi jak dokładny księgowy. Jednak nie każdego przedsiębiorcę stać na zatrudnienie takiego specjalisty, ponieważ księgowi zarabiają średnio między trzy a pięć tysięcy złotych netto. Znacznie tańsze jest nawiązanie współpracy z biurem rachunkowym, ponieważ cena przeważnie wynosi połowę średniego wynagrodzenia księgowego. Jeżeli przedsiębiorcę interesuje biuro księgowe Gdańsk jest miastem, w którym zarejestrowanych jest około czterdzieści takich firm. W każdym biurze pracuje przynajmniej kilku samodzielnych księgowych oraz ich zastępcy i kadrowi, dzięki czemu możliwe jest jednoczesne rozliczanie nawet kilkuset firm. Przeważnie klientami biur są jednoosobowe działalności gospodarcze, które zatrudniają maksymalnie do dwudziestu pracowników. Spółki stanowią mniejszość i jeżeli decydują się na współpracę z biurem, to są one małe lub średnie. Jeżeli chodzi o cenę prowadzenia księgowości w biurze, to jest ona stosunkowo niska i jest indywidualnie ustalana dla każdego klienta. Na wysokość abonamentu ma wpływ wielkość i rodzaj firmy, ilość generowanych dokumentów księgowych w ciągu miesiąca i wielkość zatrudnienia.

Im większa działalność, tym wyższy abonament, ale w przeważającej części koszty prowadzenia księgowości w biurze są znacznie niższe niż zatrudnienie księgowego w firmie. Zgodnie ze statystykami około czterdzieści pięć procent przedsiębiorców korzysta z usług biur rachunkowych.