Najlepsze tkaniny na odzież ochronną

Odzież ochronna, jak sama nazwa wskazuje, ma zapewnić człowiekowi ochronę przed działaniem czynników szkodliwych, a nawet i tych niebezpiecznych dla zdrowia. Należą do niej m.in.: koszulki, spodnie, fartuchy, nakrycia głowy czy też kombinezony. Oczywiście tego typu ubranie musi być uszyte z najwyższej jakości tkanin!

Jakie tkaniny wybrać na odzież ochronną?

tkaniny na odzież ochronnąJeżeli chodzi o wybór materiałów, z których szyte są ubrania robocze, to muszą się one charakteryzować dużą wytrzymałością, odpornością na ścieranie, a także być komfortowe w noszeniu. Jednym z przykładów jest wysokiej jakości bawełna, która posłuży przez długi czas, a w dodatku łatwo ją utrzymać w czystości. Co jeszcze ją wyróżnia? Jest to tkanina niezwykle przyjemna w dotyku, przewiewna, a jednocześnie dobrze wchłaniająca pot. Drugim, często wybieranym materiałem na odzież roboczą jest ortalion – zwykle wykorzystywany do szycia okryć wierzchnich, takich jak: kurtki czy też płaszcze. Tkanina ta znakomicie chroni przed zimnem i wiatrem, a ponadto stanowi gwarancję dużej wytrzymałości. Następny materiał, który również zaliczany jest do tkaniny na odzież ochronną, jest Rodos. Stosuje się go przede wszystkim w medycynie. Co ciekawe materiał ten może być chlorowany oraz prany nawet w bardzo wysokich temperaturach: przez długi czas zachowuje pełnię barw oraz wysoką jakość. Jeżeli zaś chodzi o flanelę bądź polar, to najczęściej są one wykorzystywane jako podszewka kurtek, bluz, a także spodni. 

Chcąc zakupić odpowiedni materiał na odzież ochronną, należy skupić się przede wszystkim na posiadanych przez niego właściwościach. Oczywistym jest, że powinien być on niezwykle wytrzymały, solidny, przewiewny, a także wygodny w noszeniu. Nie może być to tkanina, która w jakikolwiek sposób ogranicza ruchy i jest niemiła dla skóry!