Najpiękniejszy malunek o tematyce marynistycznej

Odkąd moja babcia przeszła na emeryturę czynnie uczestniczy w wielu zajęciach, które organizowane są przez okoliczny Uniwersytet Trzeciego Wieku. Jednymi z takich zajęć jest malarstwo, które najbardziej się jej podoba. Dzięki temu sporo czasu poświęca na malowanie różnorodnych obrazów, którymi potem obdarowuje rodzinę i znajomych.

Pasja do malowania obrazów o różnej tematyce

obraz o tematyce marynistycznejWcześniej babcia interesowała się wyszywaniem, teraz więcej czasu poświęca na malowanie. Całkowicie pochłonął ją ten świat, ale trzeba przyznać, że ma do tego talent. Jednym z jej najlepszych dzieł jest zdecydowanie malunek przedstawiający statek na wzburzonym morzu. Ten obraz o tematyce marynistycznej zawisnął w honorowym punkcie w naszym domu i zachwyca każdego, kto nas odwiedzi. Babcia idealnie odwzorowała wszystkie, nawet najmniejsze detale i niesamowicie przedstawiła morskie fale. Statek posiada piękne żagle i niebezpiecznie przechyla się w prawą stronę. Jestem pewna, że gdyby ten obraz zawisnął na ścianie jednej z popularnych galerii, nikt by po samym obrazie nie poznał, że malowała go osoba, która jest amatorem w tej dziedzinie. Do jego wykonania babcia użyła farb olejnych w najróżniejszych odcieniach, których przez cały okres tworzenia obrazu uzbierało jej się całe, sporych rozmiarów pudełko. Dzieło jest dość pokaźnych rozmiarów, jednak odnalazło się idealnie na wolnej ścianie w przedpokoju. Dodatkowo kolorystycznie pasuje do całego wnętrza, a niedługo obok niego zawiśnie inny obraz namalowany przez babcię.

Moja babcia ma rękę do wszystkich prac manualnych i twórczych. Od wielu lat szyje najbliższej rodzinie różne bluzki lub sukienki, wyszywa krzyżykowo małe obrazki i kartki na najróżniejsze uroczystości, a od niedawna upiększa nasz dom oraz mieszkania swoich znajomych obrazami. Szkoda tylko, że ani moja mama, ani ja nie odziedziczyłyśmy po niej tylu talentów.