Prosto Klasyk

Nasz leniwy syn i prosto klasyk

Wiele rodziców ma problemy z dziećmi w okresie dojrzewania. Myślałam, że mnie to nie spotka, niestety jednak przyszła ta zła passa i do mnie. Mój syn był właśnie w 3 klasie gimnazjum i wkroczył w ten trudny okres. Zaczął bardziej o siebie dbać, zmienił towarzystwo, i często wychodził z domu pomimo zakazów nawet.

Syn uwielbia prosto klasyk!

Prosto KlasykCiężko go było ujarzmić, bo to taka wolna dusza się nagle stałą. Zaczął zwracać uwagę na swój wygląd, wyrzucił wszystkie stare rzeczy które zastąpiła bluza prosto, jakieś spodnie z krokiem w kolanach i takie inne. Byłam przerażona tym co się dzieje, ale miałam nadzieję, że mu to idzie. Ten tani prosto klasyk to się jakaś wyrocznia dla niego stała. Słuchał takiej muzyki z przekleństwami i bardzo się tym ekscytował, a mnie to aż uszy więdły. Ciągle miał nowe żądania, co mu kupić, a sam dawał mało od siebie. Musiałam go gonić do nauki, a jemu w głowie tylko ubrania backyard cartell i inne tego typu rzeczy były w głowie. Taka moda, no ale szkoda, że za te ciuchy i wszystko musiałam płacić ja. Co około dwa tygodnie wyciągał mnie, bo sklep miał nową dostawę. Zawsze dałam mu się jakoś przekręcić na jego słodkie oczka. Bałam się tej jego zmiany i wieczornych wyjść, mimo, że Katowice to raczej spokojne miasto, no ale różnie bywa wiadomo. Nie chciałam mu też zabraniać niczego, bo to by mogło doprowadzić do jeszcze większego uporu i buntu z jego strony. Ostatnio znowu jest bardzo miły i wiem, że coś mu chodzi po głowie. Bez przyczyny by taki nie był. Dowiedziałam się szybko, że carhartt koszulka jest powodem, dla którego nagle zaczął się zachowywać jak aniołek.

Powiedziałam mu, że najpierw musi poprawić swoje oceny i przestać wychodzić na tak długo, by zasłużyć sobie na jego niezbyt tanie dodatki i ubrania. Coś za coś, niech się nauczy obowiązkowości.