Niedroga kasa fiskalna

Pierwsza kasa fiskalna pojawiła się w Polsce na początku lat dziewięćdziesiątych i miała spore rozmiary. Obecne modele są znacznie bardziej nowoczesne i funkcjonalne, a przede wszystkim mają rozmiary niewiele mniejsze od laptopa.

Kiedy kupić kasę fiskalną?

tanie kasy fiskalne gdyniaUstawa o podatku od towarów i usług jasno precyzuje, kto jest zobowiązany do rejestrowania sprzedaży na kasie fiskalnej. Są to przede wszystkim firmy handlowe i usługowe, które prowadzą działalność dla klientów indywidualnych, czyli nieprowadzących działalności gospodarczej. Wyjątkami są przedsiębiorstwa, które funkcjonują wyłącznie w internecie i nie przyjmują gotówki jako formy zapłaty oraz firmy, których roczne dochody nie przekraczają dwudziestu tysięcy złotych. Jeżeli chcemy kupić tanie kasy fiskalne Gdynia jest miastem, w którym znajdziemy je w atrakcyjnych cenach. Mogą to być modele stacjonarne wymagające stałego podłączenia do źródła zasilania lub mobilne z wbudowanymi akumulatorami. Oba rodzaje kas posiadają takie same funkcje, ale kasy mobilne często nie posiadają dwóch rolek, a jedynie jedną do drukowania paragonów dla klientów. Wszystkie transakcje są zapisywane w pamięci urządzenia, a nie na wewnętrznej rolce tak jak to ma miejsce w starych modelach. Nowością od kilku lat są kasy online, które również mogą być stacjonarne lub mobilne, ale jako jedyne są wyposażone w moduł do zdalnego łączenia się z Centralnym Repozytorium Kas w celu systematycznego przesyłania fiskalnych raportów dobowych. Takie kasy muszą posiadać tylko firmy z kilku branż.

Kasa fiskalna jest profesjonalnym urządzeniem, które nie należy do najtańszych. Ceny prostych modeli z niewielką bazą danych zaczynają się już od niecałych dziewięciuset złotych, a najdroższe i tez najbardziej zaawansowane kosztują nawet kilka tysięcy złotych.