Niemowlęce ręczniki kąpielowe

Pielęgnacja nowo narodzonego dziecka jest dla wielu świeżo upieczonych rodziców sporym wyzwaniem. Początki bywają trudne, ale z czasem karmienie, przewijanie, kąpiel czy usypianie, stają się niemalże automatyczne i płynne.

Wybór najlepszego ręcznika dla niemowlaka

bambusowy ręcznik dla niemowlakaKompletowaniem wyprawki dla dziecka przeważnie zajmują się przyszłe mamy. Choć zajmuje to sporo czasu, to większość z nich robi to z przyjemnością i zaangażowaniem. Lista rzeczy do kupienia jest długa, ale warto najpierw się skupić na najważniejszych rzeczach, które będą faktycznie potrzebne od samego początku. Poza ubrankami, łóżeczkiem z wyposażeniem, wózkiem głębokim i smoczkami, trzeba się zaopatrzyć w zestaw kąpielowy. Składa się on z wanny, stelaża, grzebienia, nożyczek z zaokrąglonymi czubkami i ręcznika. Szczególnie ważna jest ostatnia pozycja, gdyż skóra niemowlęca jest bardzo delikatna i nie należy jej pocierać. W ostatnich czasach jest polecany przez wiele mam bambusowy ręcznik dla niemowlaka, ponieważ jest jeszcze bardziej miękki niż bawełna i lepiej od niego chłonie wodę. Ponadto bambus jako jedyny, wykazuje działanie antybakteryjne i przeciwgrzybicze, co jest szczególnie ważne w przypadku dzieci. Doskonale się sprawdzi jako ręcznik kąpielowy dla starszego dziecka na wakacjach, gdyż zawiera naturalne filtry przeciwsłoneczne. Zalet bambusowych ręczników jest wiele, ale warto brać pod uwagę najważniejsze cechy, które wpływają na komfort korzystania z niego. Można je prać nawet w sześćdziesięciu stopniach bez obaw o jakość.

Na rynku znajdziemy wiele rodzajów ręczników dla małych dzieci, ale nie wszystkie mają wysoką jakość. Najlepsze będą bambusowe, ponieważ są najdelikatniejsze, bardzo wytrzymałe i miłe w dotyku. Możemy je kupić prawie w każdym sklepie z artykułami dla niemowląt.