Nowoczesna technika bezwykopowej naprawy rur

Awaria rury, która jest umieszczona pod ziemią może stanowić nie lada wyzwanie dla wielu ekip serwisujących. Co możemy zrobić w takim wypadku? Odpowiedź znajdziemy w ofercie firm, które zajmują się naprawą rur bez konieczności wykonywania żadnych wykopów. W ten sposób możliwe staje się szybkie i bezproblemowe naprawienie rury o różnej średnicy. Jakie zalety ma ten sposób eliminowania awarii rury?

Jak naprawić rurę bez wykonywania wykopu?

bezwykopowa naprawa rurBrak konieczności używania koparek to nie tylko oszczędność czasu i energii. Tego typu naprawa może także być wykonywana bez uciążliwych prac związanych z odtwarzaniem uszkodzonych w czasie wykonywania wykopu nawierzchni. Bezwykopowa naprawa rur jest też idealnym rodzajem pracy dla firm, które nie chcą przeznaczać dużej sumy pieniędzy na prace związane z dostaniem się do uszkodzonej rury poprzez tradycyjny wykop. Po wykonaniu naprawy metodą bezwykopową rurociąg jest uszczelniany za pomocą nowoczesnych metod. To oznacza, iż nie istnieje ryzyko rozszczelnień i wycieków po skończonej pracy. Wytrzymałość takiego rozwiązania jest w wielu wypadkach wyższa niż przed wykonaniem prac. Naprawiona rura jest zabezpieczona przed napływami wód gruntowych, które mogłyby zniszczyć rurociąg. Dzięki wykorzystaniu elementów odpornych na chemię i kwasy, rura po naprawieniu charakteryzuje się bardzo wysoka odpornością na substancje takie jak ścieki czy kwasy.

Prace tego typu są wykonywane także z pomocą robotów frezujących, które ułatwiają przedostanie się do rury, poprzez usuwanie korzeni i innych elementów, które przeszkadzają w jej naprawianiu. W miejsce uszkodzenia rury podjeżdża specjalny samochód, który jest wyposażony we wszelki sprzęt, niezbędny do naprawy. To znacznie przyśpiesza proces i zwiększa wydajność pracy ekip.