Nowoczesne podnośniki warsztatowe

Mnóstwo warsztatów samochodowych unowocześnia wyposażenia tak, by nawet mimo małej przestrzeni i ograniczonych możliwości móc przynajmniej podstawowo zajmować się naprawą samochodów każdego rodzaju. Jednym z elementów wyposażenia, które ostatnimi czasy stają się wręcz niezbędne są podnośniki hydrauliczne.

Podnośnik hydrauliczny do warsztatu

podnośniki do samochodówPodnośniki, jak sugeruje nazwa, mają za zadanie podnosić samochód na wysokość, na której wszelkie prace wykonywane na elementach podwozia będą łatwiejsze i wygodniejsze niż w przypadku wykonywania zadań w kanałach i tunelach serwisowych, jakie powoli przestają być dla mechaników atrakcyjne. Podnośniki do samochodów są obecne w warsztatach w kilku różnych odmianach, mających odmienne zastosowanie i ładowność, aczkolwiek wszystkie są tak samo przydatne. Podnośniki dwukolumnowe są najczęściej widywane w warsztatach które zajmują się głównie samochodami osobowymi oraz małymi pojazdami. Nie mają pokaźnej ładowności, aczkolwiek z racji budowy zajmują najmniej miejsca, a przez to pozwalają pracownikom na najwygodniejsze wykonywanie zadań. Większe hydrauliczne podnośniki pozwalają na naprawę samochodów dostawczych i terenowych, a także mniejszych pojazdów ciężarowych. Mają przede wszystkim bardzo pokaźną ładowność, a przez mechaników uznawane są za bardzo bezawaryjne. Ich jedynym mankamentem jest fakt iż blokują one dostęp do niektórych części podwozia, i przez to bywają nieraz niewygodne w użyciu.

Nożycowe podnośniki, największe i najbardziej ładowne, przeznaczone są niemal zawsze do samochodów ciężarowych. Ich ogromny udźwig oraz stabilność oznacza, iż pracownicy mogą bez przeszkód wykonywać dowolne prace przy naprawianym pojeździe bez obawy o możliwość awarii podnośnika i opuszczenia samochodu.