Nowoczesne wkręty budowlane

Płyty gipsowe są bardzo wygodnym sposobem na wykańczanie pomieszczeń, więc używamy je od długiego czasu. Od jakiegoś czasu zauważyliśmy jednak, iż zdarza się dość często iż płyty uszkadzają się podczas przykręcania ich do ścian czy podstaw, i mogą pękać jeśli przewiercane są ze zbyt dużą siłą.

Niestandardowe wkręty do płyt gipsowych

wkręty do karton gipsuCzasem może okazać się iż mała wytrzymałość płyt gipsowych może powodować wiele problemów, i generować nadmierne koszty, gdyż wymiana płyt, mimo iż dość tania, może być czasem potrzebna dość często, właśnie z tego powodu. Koledzy którzy bardziej znają się na montażu takich płyt polecili nam więc wkręty do karton gipsu jako metodę na zminimalizowanie problemów z uszkodzeniami płyt. Takie wkręty są zaprojektowane specyficznie do montowania gipsowych płyt, więc nie tylko mogą być wkręcane z każdą prędkością wkrętarki, ale również znacznie lepiej zabezpieczają w miejscu założone płyty, i pozwalają na łatwe ulokowanie ich bez obawy o uszkodzenie. Wkręty te można dostać w profesjonalnych sklepach z narzędziami, toteż w razie potrzeby można zaopatrzyć się w w bardzo duży zapas, jeśli taki jest potrzebny. Wkręty do płyt gipsowych posiadają wypustki, umieszczone tuż za ślimakiem, które mają za zadanie utrzymywać płytę w jednym miejscu, aczkolwiek nie mogą doprowadzić do jej uszkodzenia, tak jak to ma miejsce w przypadku użycia zwykłych wkrętów.

Mocniejszy skręt ślimaka powoduje natomiast łatwiejsze przebijanie powierzchni i minimalizuje możliwość pękania płyty podczas przywiercania jej do wybranego miejsca. Są one więc jednymi z najbardziej niezbędnych, aczkolwiek mało widocznych elementów wyposażenia dla wszelkiego rodzaju ekip remontowych czy pracowników zajmujących się montażem płyt kartongipsowych w budowanych obiektach.