Ogrzewanie za pomocą folii

Kiedyś jedynym sposobem na ogrzanie wnętrz pomieszczeń było zamontowanie pieca na węgiel lub później na energię elektryczną. Dziś jest znacznie więcej metod, które dodatkowo nie zajmują miejsca. Mogą to być grzejniki przenośne, kaloryfery czy specjalne folie. 

Jakie są modele folii grzewczej?

ogrzewanie podłogowe folia grzewczaDecyzje o rodzaju ogrzewania domu, powinno się podjąć już na etapie projektowania. Jednym z lepszych i coraz częściej stosowanym jest ogrzewanie podłogowe, które daje wyjątkowy komfort. Idealnie się sprawdzi nie tylko w łazience, ale także w pokoju dziecka czy też salonie. Niekoniecznie muszą to być standardowe rury czy panele, przez które przepływa ciepła woda, gdyż innowacją są specjalne folie. Może to być dość kosztowne rozwiązanie, ale za to zapewniające niskie rachunki za energię elektryczną w perspektywie czasu i wyjątkowy komfort. Chcąc wykonać ogrzewanie podłogowe folia grzewcza będzie najłatwiejsza w montażu, ponieważ nie trzeba wcześniej specjalnie przygotowywać podłoża. Folie można przyklejać, przywiercać czy nawet przynitować do powierzchni. Jedyne co musi być spełnione, to płaska i równa powierzchnia, do której będzie przywierać folia. Jest ona wykonana z mieszaki grafitu, która odpowiada za uwalnianie ciepła i podczerwieni. Ponadto folie grzewcze są idealne dla alergików, ponieważ ogrzewanie nie powoduje ruchu powietrza, a więc nie roznosi po pomieszczeniu kurzu czy roztoczy. Tego typu folie mogą mieć aż trzy szerokości i moc grzewczą w zakresie od 60 do 400 watów.

Na pewno podłogowe ogrzewanie jest bardziej komfortowo w użytkowaniu niż standardowe grzejniki, a wybierając folie grzewcze, możemy być pewni, że nie wysuszy powietrza. Można ją zastosować w domu jednorodzinnym, w hali magazynowej, w salonach czy w domkach letniskowych.