Otwarcie nowego biznesu – drukarnia i introligatornia

Postanowiłem otworzyć nowy interes, długo się zastanawiałem co by było dobrym rozwiązaniem, czego jest mało w naszym regionie a oczywiście z czego można zarobić niezłe pieniądze. Klamka zapadła, wybór padł na rozpoczęcie przygody pod tytułem drukarnia oraz introligatornia.

Nowa przygoda w biznesie drukarskim – drukarnia oraz introligatornia Łódź.

drukarniaDługo czytałem o tym w internecie na forach pytałem, co jest potrzebne do rozpoczęcia tego interesu, przeglądałem prase tematyczną żeby znać temat. Byłem też w kilku innych mniejszych i większych drukarniach, dowiadywałem się jaką firmę by mi polecali co do sprzętu w jak najlepszym stosunku cena do jakości. Po długich przygotowaniach zacząłem szukać początkowo używanego sprzętu który mógłbym jeszcze używać przez jakiś czas. Od razu wyposażyłem dział odpowiedzialny za druk cyfrowy w cztery drukarki. Dwie laserowe kolorowe i dwie laserowe czarno-białe. Podstawę już miałem. Następnym działem który chciałem otworzyć był dział odpowiedzialny za oprawiania i łączenie książek w jedną całość: introligatornia Łódź. Maszyny do tego działu jednak były bardzo drogie, co bardzo uszczupliło budżet mojej firmy jednak miałem przeczucie, że inwestycja ta przyniesie szybkie korzyści. Więc przez jakiś czas musiałem poczekać z rozwojem drukarni i zobaczyć jak się rozwinie sytuacja. Po zdobyciu kilku kontraktów postanowiłem otworzyć kolejny dział odpowiedzialny za wydruki reklamowe, banery itp. Musiałem kupić specjalną drukarkę do tego celu, która mogła wykonywać wydruki na foli, materiale itp. Była to duża inwestycja, lecz szybko mi się zwróciła bo dostałem niemal natychmiast zamówienia na kilka reklam i banerów.

Inwestycja po krótkim czasie mniej więcej około roku działania pełną parą zacząłem wychodzić na lekki plus podług wydanych pieniędzy. Jak mogę pokazać na sobie, drukarnia jest inwestycją, która przy odrobienie szczęścia daje szansę na stosunkowo szybki zarobek